Devletimize yeniden düzen vereceğiz

Giriş Tarihi: 7.9.2014

2015 seçimleri için "Kutlu Yürüyüş"ü memleketinden başlatan Davutoğlu, hiçbir vesayet ve paralel yapıya izin vermeyeceklerini belirtti, "Devleti ve siyasal düzeni yeniden tanzim edeceğiz" dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 62'nci hükümetin Meclis'te güvenoyu almasından sonra memleketi Konya'ya çıkartma yaptı. Bazı yatırımların toplu açılışlarını gerçekleştiren Davutoğlu, kent meydanında da hemşehrilerine hitap etti. Davutoğlu, Paralel yapılara izin vermeyeceklerini belirterek "Devletimizi ve siyasal düzenimizi yeniden tanzim ederek gelecek nesillere bir kutsal emanet gibi tevdi edeceğiz" dedi. Davutoğlu şu mesajları verdi:

KONYA'YA SIĞINMAYA GELDİM:
Aziz Konya, mübarek Konya. Mayamızın yoğurulduğu, gönlümüzün derinliği Konya. Sana geldim, teşekkür etmeye geldim. Ama en önemlisi sana sığınmaya geldim. Seni şahit kılmaya geldim. Şahit ol, şahit ol, şahit ol ki bu beden bu dünyada yürüdükçe sadece milletimizin hizmetinde olacak.

MUHALEFETE 2023 ÇAĞRISI:
Muhalefet partileri, siz de önümüzdeki dönemde hepimizi onurlandıracak olan 2023 vizyonu çerçevesinde katkınızı yapın. Küçük siyasi hesapların içine girmeyin. Teklifiniz, varsa bunları değerlendirmeye hazırız. Eğer dışarıdakilerin içerideki işbirlikçileri olmaya kalkarlarsa hiçbir güç bizi durduramaz.

2015 ÖNÜMÜZDEKİ 10 YILIN TEMİNATI:
2015 seçimlerine kadar gece gündüz çalışacağız ve önümüzdeki 10 yılı teminat altına alacak olan çok büyük bir zaferle tekrar demokrasiyi taçlandıracağız. Kutlu yürüyüşü bugün başlatıyoruz. Anadolu'nun her bir yerini karış karış dolaşarak buluşacağız.

CİHAN DEVLETİ İÇİN HAZIR OLUN:
Eğer 2015 seçimlerini kazanırsak, ki kazancağız, ondan sonraki 2019 ve 2023'ü de teminat altına almış olacağız. Eğer 100. yıla küresel güç, bir cihan devletinin vatandaşları olarak girmek istiyorsanız hazır olun, 2015 hedefi önümüzdedir.

TEMEL HEDEF YENİ ANAYASA:
Askeri ihtilalin ürünü olan anayasayı tarihteki yerine gönderip özgürlükçü anayasayı TBMM yapacak. Çözüm süreci de inşallah başarıya ulaşmış olacak. Bu topraklarda bir daha kardeşi kardeşe kırdıramayacaklar. Herkes etnik kökenin ne demeden kucaklaşacak.

DEVLETİ YENİDEN TANZİM EDECEĞİZ:
Hiçbir vesayete, Paralel yapılara izin vermeyeceğiz. Devletimizi ve siyasal düzenimizi de yeniden tanzim ederek gelecek nesillere bir kutsal emanet gibi tevdi edeceğiz. 2015 sonrası öylesine büyük bir kalkınma hamlesini tekrar başlatacağız ki işte yeni Türkiye'nin bayramı o gün olacak.

FELAKET SENAR YOCULARI KAYBEDECEK
Başbakan Davutoğlu, Konya Ticaret Odası Uluslararası Fuar Merkezi Açılış Töreni yemeğine de katıldı. Burada işadamlarına seslenen Davutoğlu, paralel yapıya yüklendi. Davutoğlu, "TIR operasyonlarından sonra, Dışişleri'ndeki dinlemeden sonrabaşka türbülansı, istikrarsızlığı getirmeye çalıştılar ama olmadı. Felaket senaryosu oynayanlar kaybedecek. Hiç kimse 'Dönemin Başbakanı' ifadesini kullanamayacak" diye konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devletimize yeniden düzen vereceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN