Türkiye'nin en iyi haber sitesi

62. Hükümet Ata'nın huzuruna çıktı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde cumartesi günü güvenoyu alan Ahmet Davutoğlu Başbakanlığındaki 62. Hükümet üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 8.9.2014 11:39 Güncelleme Tarihi: 8.9.2014 11:41
Başbakan Davutoğlu ve Bakanlar Kurulu üyeleri Aslanlı Yoldan sağanak yağış altında yürüyerek Atatürk'ün mozolesi önüne geldi. 62. Hükümet adına Başbakan Davutoğlu, mozoleye çelenk sundu, ardından saygı duruşunda bulunuldu.

"ÜLKEMİZİ DÜNYANIN EN İTİBARLI VE EN GÜÇLÜ ÜLKELERİ ARASINA KATMAYA SÖZ VERİYORUM"


Misak-ı Milli Kulesi'nde "Anıtkabir Özel" defterini imzalayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, deftere, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Türkiye Cumhuriyeti 62. Hükümeti TBMM'den güvenoyu alarak göreve başlamış bulunmaktadır. Hükümet üyelerimizle beraber bize bağımsız bir devlet bırakan bütün gazi ve şehitlerimize, ülkemize ve insanlığa hizmet eden bütün büyüklerimize minnet ve şükranlarımızı arz etmek için huzurunuzdayız. Cumhuriyetimizin 100. Yılında ülkemizi dünyanın en itibarlı ve en güçlü ülkeleri arasına katabilmek insan hak ve özgürlüklerini tam bir demokrasi ile insanımıza yaşatabilmek, adaletin Türkiye Cumhuriyetinin tüm vatandaşlarını kuşatmasını sağlayabilmek için azami gayretle çalışacağımıza tarihin şahitliğinde ve sizin huzurunuzda hükümetiniz adına söz veriyorum. Büyük minnet ve şükranla" diye yazdı.

62. Hükümet üyeleri Anıtkabir'deki tören sonrası hatıra fotoğrafı çektirdi. Cumartesi güvenoyu alan 62. Hükümet Bakanlar Kurulu toplantısını da bugün yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
62. Hükümet Ata'nın huzuruna çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN