Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abbas Özden: YARSAV’ın yüzde 60’ı paralel

A Haber’de Sevilay Yükselir’in sunduğu Yüzde Yüz Siyaset’e katılan Yargıda Birlik Platformu Sözcüsü ve Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. Savcı

Giriş Tarihi: 9.9.2014 10:51
Özden, 12 Ekim'de yapılacak HSYK seçimleri için YARSAV ve 'Paralel Yapı'nın birlikte hareket ettiği iddialarına açıklık getirerek, "Ben YARSAV'ın kurucu üyesiyim. Toplam 1600 üyemiz var. Faal çalışan üye sayımız ise 700. Net söylüyorum; bu 700 üyenin 450'si bu yapıya bağlı kişilerden oluşuyor" dedi.

BUGÜN YARSAV'DA SEÇİM OLSA…


"Ben YARSAV'ın ve Yargı-Sen'in kurucu üyesiyim. Ve halen üyesiyim. YARSAV'da, özellikle Ömer Bey'in başkanlığı bırakması aşamasında genç üye kayıtları artmaya başladı. Biz de tabii genç üye kayıtları artınca bu işten mutluluk duyduk. Ama aradan belli bir zaman geçince üye kaydı yaptıranların 'Paralel Yapı'dan kişiler olduğunu gördük. 1600 üyemiz vardır. Faal çalışan üye sayımız ise 700'dür. Çok net söylüyorum; bu 700 üyenin 450'si bu yapıya bağlı kişilerdir. Bu yüzde 60'ın üzerinde bir oran. Hatta şimdi sayı artmış da olabilir, bunu YARSAV için söylüyorum. Ben bunu şimdiki YARSAV Başkanı Murat Arslan Bey'e de söyledim. Bugün YARSAV'da bir genel kurul toplantısı olsa ve YARSAV'ın 13 kişilik yönetim kurulu üyesi seçilecek olsa, bu yapı 13 yönetim kurulu üyesinin tamamımı seçecek özelliğe sahip. YARSAV maalesef, üzülerek söylüyorum şu an bu konumda."

KAYNAK: A Haber

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abbas Özden: YARSAV’ın yüzde 60’ı paralel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN