Akademi'den 'Ermeni' açılımı

Polis Akademisi, toplumun tüm kesimlerini daha iyi anlamak için ders müfredatını yeniliyor. Yeni müfredatta Kürtçe, Ermenice, Rumca ve Arapça da seçmeli ders oluyor

Giriş Tarihi: 11.9.2014
Polis Akademisi çok dilli atağa kalkıyor. Akademi, yetiştirdiği amirlerin toplumun tüm kesimlerinin dillerini öğrenebilmeleri için ders müfredatında yeniden yapılandırmaya gidiyor. Akademide polisler aralarına Kürtçe, Ermenice, Rumca ve Arapça'nın da olduğu birçok dilde seçmeli ders alabilecek. Seçmeli dil dersleri arasında Rusça, Farsça, İspanyolca, Gürcüce, Türk lehçeleri ve Osmanlıca da bulunuyor.

ANADOLU VE BÖLGE DİLLERİ
"Yeni Türkiye" sloganına uyum için değişim kararı alan kurumlardan birisi de Polis Akademisi oldu. Son yıllarda paralel yapının kariyer üssü haline gelen, bir yandan paralel yapıdan kurtulmak için büyük uğraş veren Akademi, çok önemli bir projeler için de düğmeye batı. Toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak, sorunlarına çözüm üretecek ve insana güven temelli emniyet anlayışını benimseyecek emniyet amirleri yetiştirmek için, ilk adım tüm kesimlerle aynı dili konuşabilmeyi sağlamak oldu. Bu çerçevede, Akademi personelinin Türkiye'de ve çevresinde konuşulan tüm dilleri öğrenebilmeleri için imkan sağlanacak. Müfredattaki değişiklik ile özellikle Türkiye sınırları içinde ve bölgede konuşulan tüm dillerin öğrenilmesi sağlanacak. Seçmeli dil dersleri arasında Kürtçe, Arapça, Ermenica, Rumca, Gürcüce, Farsça, İspanyolca, Rusça, Türk lehçeleri ve Osmanlıca olacak. Halka da güven verebilmek için, güçlü iletişimin önemini benimseyen Akademi Yönetimi, dil öğrenimine büyük önem veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akademi'den 'Ermeni' açılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN