Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel örgütün iftira Zaman'ı

Gülen örgütünün yayın organı Zaman'ın karalamaya yönelik, iftira dolu haberlerini Serhat Albayrak ve Berat Albayrak yalanladı.

Giriş Tarihi: 11.9.2014
17-25 Aralık tarihlerinde, AK Parti hükümetine darbe girişiminde bulunan Fethullah Gülen örgütünün yayın organı Zaman'ın iftira dolu haberlerinin önü ardı kesilmiyor. Örgütün yayın organı Zaman ile internet sitesi ve Today's Zaman'da dün, Serhat Albayrak ve Berat Albayrak'ı hedef alan, ancak gerçek bilgiler içermeyen haber yayınlandı. Baştan sona iftiralarla dolu haberde, Ömer Faruk Akbulut'un aldığı daireleri, 2014 Ağustos'ta Serhat Albayrak ve Berat Albayrak'a devrettiği bilgisi yer aldı. Serhat Albayrak ve Berat Albayrak'ın avukatı Fatih Savaş, "Müvekkillerim birikimleriyle 2013'ün Ekim ayında daire aldılar. Haberde bahsedilen Akbulut'un daireleriyle müvekkillerimin hiçbir ilgisi yoktur. Bu husus tapu kayıtlarıyla sabittir" dedi.

GERÇEK DIŞI SENARYO

Avukat Fatih Savaş'ın açıklaması şöyle: Zaman gazetesinin 10 Eylül 2014 tarihli nüshasının 1. ve 8. sayfalarında ve www.zaman.com. tr'de "Şehrizar Konakları'ndaki dairelerin tapusu Albayraklar'a geçti" başlıklı yazıda ve Today's Zaman gazetesinin 10 Eylül 2014 tarihli nüshasının 1. ve 5. sayfaları ile www.todayszaman.com'da yer alan "Albayrak family gets deeds of houses bought to zero cash" başlıklı yazıda müvekkiller Sayın Serhat Albayrak ve Sayın Berat Albayrak hakkında kamuoyunu yanıltmaya yönelik, kişisel itibarlarını zedeleme amaçlı, senaryo ürünü olan gerçek dışı iddialar yer almaktadır. Müvekkiller Sayın Serhat Albayrak ve Sayın Berat Albayrak, GAP İnşaat tarafından gerçekleştirilen Şehrizar Konakları Projesi'nden şahsi birikimleri ile satın aldıkları taşınmazların bedellerini 2013 yılı Ekim ayı içerisinde ödemişlerdir.

TARİHLER DE UYDURMA

Müvekkillerle herhangi bir vekalet ilişkisinin bulunmadığını bugüne kadar birçok defa açıkladığımız Ömer Faruk Akbulut'un ilgili projeden daire alım tarihi ise, sözü edilen gazetelerde daha önce yapılan yayınlarda da belirtildiği üzere Aralık 2013 tarihindedir. Hal böyle olunca, müvekkillerin sözü edilen projeden daire alım tarihleri zaman olarak önce olduğundan, Zaman ve Today's Zaman gazetelerinin haberlerinin yalan ve düzmeceden ibaret olduğu, müvekkillerle Ömer Faruk Akbulut arasında herhangi bir daire alım satımının olmadığı kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Bu gazetelerin bugüne kadar müvekkiller hakkında yaptıkları düzmece haberlerden dolayı, sayısız tekzip yayınlamak durumunda kaldıkları halde, aynı düzmece ve yalan haberlere devam ettikleri görülmektedir. Bu hususu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bu yalan ve düzmece haberleri yapan Zaman ve Today's Zaman gazetelerine karşı hukuki girişimlere başlanmıştır ve sonuna kadar en etkili şekilde takip edilecektir.
Serhat ALBAYRAK ve Berat ALBAYRAK Vekili Av. Fatih Savaş


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel örgütün iftira Zaman'ı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN