Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocukların yüzü gülüyor

İstanbul'da Suriyeli savaş mağduru çocuklar için toplanan 70 bin oyuncak yola çıktı.

Giriş Tarihi: 12.9.2014 15:02
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin profesyonel site yönetim hizmeti sunan iştiraki Boğaziçi Yönetim A.Ş, 81 sitede savaş mağduru Suriyeli çocuklar için topladığı 70 bin oyuncak bağışını düzenlenen törenle Gaziantep'e uğurladı.

6 Mayıs tarihinde Boğaziçi Yönetim A.Ş tarafından başlatılan organizasyonda bisikletlerden akülü arabalara, minik çalışma masalarından elektronik oyuncaklara kadar çocukların ihtiyacı ve eğlencesi olan bağışlar Boğaziçi Yönetim A.Ş ekiplerince tasnif edilerek paketlendi.

Oyuncak Bağışı Uğurlama Töreni'ne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Cemal Özdemir, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Harun Karaca, Kızılay Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu ve çok sayıda bürokrat katıldı.

Törende konuşan Boğaziçi Yönetim A.Ş Genel Müdürü İlhan Aydın Kartal şunları söyledi:

"Boğaziçi Yönetim A.Ş olarak 15 yılı aşkın bir süredir profesyonel site yönetim hizmetleri ile sitelerde bir yandan komşuluk ilişkilerini geliştirilmesine vesile olacak projeleri hayata geçiriyoruz öte yandan da bu tarz sosyal sorumluluk projeleri ile ortak acılar için duyarlılık ve hassasiyetin oluşmasına zemin hazırlamaya çalışıyoruz Çünkü biz inanıyoruz ki mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır acılar paylaşıldıkça azalır.

Bugün burada bizlere desteğini esirgemeyen tüm kurumlarımıza bakanlığımıza Kızılay'a ve savaş mağduru Suriyeli çocuklar için oyuncağını bağışlayan iyi kalpli tüm komşularımıza yürekten teşekkür ediyoruz."

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Harun Karaca:

"Boğaziçi Yönetim A.Ş nin 3000 çalışanı ile büyük bir organizasyon gücü bulunduğunu ve daha önce ki Van'a gönderilen kitap bağışı kampanyası gibi Bir çok hayır işinde bu organizasyon gücünü kullandığını görüyoruz Kendilerine canı gönülden teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu."

Boğaziçi Yönetim A.Ş Hizmet Binası Bahçesinde gerçekleşen törende konuşma yapan Ayşenur İslam:

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Boğaziçi Yönetim A.Ş ile beraber güzel bir günde güzel bir iş yapıyoruz. Türkiye etrafında ki tüm acı içinde olan ülkelerin tüm yaralarına merhem olmaya çalışan bir ülke çünkü biz komşusu açken tok yatmamak gerekir buna inanıyoruz.
Suriye gerçekten çok büyük acılar çeken bir ülke şu an savaşın ortaya çıkardığı rakamlara baktığımız zaman bugüne kadar 10 binin üzerinde Suriyeli çocuk çatışmalarda hayatını kaybetti.

Geçen yıl Türkiye'ye sığınan Suriyeli çocuk sayısının 260.000 olarak kayıtlara geçmiş durumda bu yıl baktığımızda bu sayı 1 1 milyon 300 bin civarında sığınmacı çocuk 1.000.000 dan fazlası 11 yaşın altında yaklaşık 400 bin civarında 5 yaşın altındaki çocuklar var 10 binin üzerinde çocuksa yalnız başına sınırı geçmiş ve sahipsiz ..

Bu çalışmanın anlamı "bu hediyeleşme ile acılarınızı dindiremeyiz belki ama yüzünüze bir anlık gülümseme kondurabilirsek biz şimdilik kendimizi bahtiyar hissedeceğiz sizin için çalışıyoruz sizin için gayret sarf ediyoruz sizinle beraberiz acılarını paylaşıyoruz. Burada Türkiye'de daha güzel emniyetli savaşsız mutlu müreffeh bir dünya hazırlayabilmek için Türkiye olarak tüm gücümüzle gayret ediyoruz bunu bilin istiyoruz bu tır bugün Suriyeli çocuklar için gidiyor.

Bugün bu gayretin içinde olan bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ederim onlarla beraber ile birlikte inşallah çalışmalarını sürdüreceğiz ta ki bu işler bitince kadar yakın çevremizde ve dünyada ağlayan yüzü gülmeyen bir tek çocuk kalmayıncaya kadar..."

Törenin sonunda Bakan İslam ve İştirakler Daire Başkanı Cemal Özdemir'in temsili olarak TIR'a yerleştirdikleri bağış kutusunun ardından araç Gaziantep'te mülteci kamplarında yaşayan Suriyeli savaş mağduru çocuklara ulaştırılması amacıyla Kızılay Gaziantep Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere yola çıktı.

Bahçe çitlerine asılan sadece çocukların alması için bağlanan 500 oyuncakla da tören alanında ki çocuklar sevindirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocukların yüzü gülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN