Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı için yeni atamalar

Başbakanlık Müsteşarı Fahri Kasırga Köşk'e Genel Sekreter oldu. Genel Sekreter Mustafa İsen de Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı oldu.

Giriş Tarihi: 12.9.2014 07:47 Güncelleme Tarihi: 12.9.2014 11:18
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakanlık Müsteşarı Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri oldu. 7 yıldır bu görevi yürüten eski Genel Sekreter Mustafa İsen de Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak görevlendirildi.
Kasırga'nın özgeçmişi

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğine atanan Fahri Kasırga, 1953'te Rize'nin Çayeli ilçesinde doğdu. İstanbul Kabataş Erkek Lisesini bitiren Kasırga, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1977'de mezun olduktan sonra 1978'de Rize hakim adayı olarak mesleğe başladı. Erzurum-Olur Cumhuriyet Savcı Yardımcısı, Trabzon-Çaykara, Sakarya-Karasu Cumhuriyet Savcılığı ve Fatsa, Diyarbakır, Kocaeli ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulunan Kasırga, 3 Ekim 2003'te Adalet Bakanlığı Müsteşarlığına getirildi.

Kasırga, 22 Temmuz 2007'deki genel seçimler öncesi 8 Mayıs-29 Ağustos 2007 arasında adalet bakanı olarak görev yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğine getirilen Kasırga, Efkan Ala'nın İçişleri Bakanı olmasının ardından 20 Ocak 2014'te Başbakanlık Müsteşarlığına atanmıştı.

KAYNAK: Haber 7

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı için yeni atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN