Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'nun yaşadığı acı olay

Başbakan Ahmet Davutoğlu canlı yayında acı bir anısını paylaştı.

Giriş Tarihi: 13.9.2014 01:11 Güncelleme Tarihi: 13.9.2014 13:01
Başbakan Ahmet Davutoğlu canlı yayında soruları yanıtladı. Şişli'de meydana gelen asansör faciasından sonra yaşananları değerlendiren Davutoğlu, bir işçinin babasının kendisini eleştirdiği yönündeki haberlere açıklık getirdi.

Bu iddianın asılsız olduğunun altını çizen Davutoğlu, "Ben de 6 günlük bir yavrumu kaybettim. Malezya'da görevdeyken böyle bir olay yaşadık. O benim içimde hala bir sızıdır. Acılı anne, babanın sitemi hakkıdır." diye konuştu.

"O BABAYA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Başbakan Ahmet Davutoğlu asansör kazası sonrası bir işçi babasıyla arasında geçtiği iddia edilen konuşmanın tamamen yalan olduğunu söylerek bir tepki konuşmasının olmadığı söyledi. Başbakan 'Bu acı olaya rağmen açıklama yapan o babaya teşekkür ediyorum' dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu işçi babasıyla arasında geçen konuşmayı şu şekilde açıkladı:

Bir taraftan da acaba provakötörler ne yapıyor diye kaygılanıyorsunuz. Buradan da kendi yaşadığımız, zikrettiğimiz olayı, basına da bu anlamda bir çağrıda bulunuyoruz. Tepki gösterelim. Tepkimiz işin esasına olsun. Bizi eleştirebilirsiniz, başka partilere oy verebilirsiniz. Ama bizi eleştirmeyi, yani hükümet üzerinden bir kalkışma bir provakasyona yöneltirseniz o vefat eden işçileri de bundan sonraki işçilere de en büyük zararı vermiş olursunuz. Nitekim bir babayı aradım, ismini vermek istemiyorum. Bir çok yönden çok güzel sözler sarf etti, aradığımızdan ötürü. Evladını kaybetmiş bir baba olarak teşekkür etti, hep beraber takip edeceğiz dedi. Yine teşekkür ederek telefonu kapattı. Daha ben telefonu kapattım, bir veya iki saat sonra internete düşen bir haber; Acılı babadan Başbakan"a tepki. Önce konuşmak istememiş, sonra da demiş ki bana, ben sizi mahkemeye vereceğim, bunun sorumlusu hükümettir vs... Basın danışmanımız açıklama yaptı, bu diyalog doğru değildir diye.

Ertesi gün de ben teşekkür ediyorum o babaya, sonra da o baba da açıklama yaptı, böyle bir diyalog geçmedi aramızda dedi. Biz telefona sarıldığımızda o tarz durumlarda o tepkiyi hesap ederek arıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'nun yaşadığı acı olay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN