Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'den 'besmeleli' başlangıç

Giriş Tarihi: 14.9.2014

Refah Partisi kökenli Mehmet Bekaroğlu ile ilk PM için pasta kesen Sena Kaleli, "Hepinizin huzurunda 'Bismillahirrahmanirrahim' diyorum ve pastayı kesiyorum" diyerek herkesi şaşırttı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5-6 Eylül'de yapılan 18. Olağanüstü kurultayın ardından yeni Parti Meclisi üyeleri ile ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yanına PM'nin en genç üyeleri Ezgi Akar ve İrfan Önal'ı alan Kılıçdaroğlu, kurultayı şenlik havası içinde yaptıklarını belirterek "Şu algının kırılması gerekiyordu; CHP'de kurultaylar olur, ama kavgalar da olur. Bu algıyı yıktık, yerle bir ettik. Rakip de olsa demokratik bir ortamda, demokrasisi felç olmuş bir ülkede şöleni gerçekleştirdik" dedi. Konuşmasında HSYK seçimlerini de değerlendiren Kılıçdaroğlu "Bütün savcılara sesleniyorum. Adalete saygı duyulacaksa, o saygıyı önce siz duyacaksınız, siyasal rüşvete teslim olan bir adaletten adalet beklenemez. Ben siyasal erke bile karşı çıkarım diyecekseniz siyasal rüşvete karşı çıkacaksınız" diye konuştu. İlk PM toplantısı için partide pasta kesilirken, pastayı PM üyesi Mehmet Bekaroğlu ile kesen Sena Kaleli "Hepinizin huzurunda Bismillahirrahmanirrahim diyorum ve pastayı kesiyorum" diyerek kesti. Besmeleli başlangıç, "CHP sağa kayıyor" tartışmalarını hatırlattı.

MYK'DA KOLTUK SAYISI ARTTI
CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) yapısında değişikliğe gidiliyor. Kılıçdaroğlu'nun haftabaşı açıklaması beklenen yeni MYK'da Genel Başkan'la birlikte bir genel sekreter, 17 genel başkan yardımcısı bulunacak. Daha önceki MYK'da bu sayı 18 idi. MYK'da Tekin Bingöl, Haluk Koç, Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu gibi isimlerin yerlerini koruması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'den 'besmeleli' başlangıç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN