Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taviz vermeyeceğiz

Erdoğan, terör örgütü mensupları konusunda hassasiyetin bundan sonra da devam edeceğini söyledi: Türkiye'nin teröre karşı tutumu bellidir, bundan taviz vermesi de mümkün değildir

Giriş Tarihi: 15.9.2014
Resmi ziyarette bulunmak üzere Katar'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı. Obama'nın IŞİD planıyla ilgili soru üzerine Erdoğan, konuyla ilgili ABD Dışişleri Bakanı Jon Kerry'nin yaptığı açıklamayı hatırlatarak, "Bu açıklamalar bizim müşterek görüşmelerimizin ifadesiydi" dedi. Terör örgütü mensupları konusunda hassasiyetlerini bundan sonra da devam ettireceklerini belirtti. Bölgedeki terör faaliyetlerine karşı hassasiyetlerini ABD ile de paylaştıklarını ifade eden Erdoğan şu mesajları verdi: "Bölgedeki her türlü terör hareketine karşı Türkiye'nin hassasiyetini Kerry ile paylaştık. Bu konuda zaten ülkemizde malum belli terör örgütleri ile mücadelemiz var. Bölgede de birçok terör örgütlerinin farkındayız. Bunlara karşı da hassasiyetlerimiz devam ediyor. Gerek yabancı savaşçılar konusunda olsun, gerek ülkemizdeki terör örgütü mensupları konusunda hassasiyetlerimizi bundan sonra da devam ettireceğimizi, özellikle müttefiklerimizle bu konuda olan dayanışmamız devam edecektir."

'TUTUMUMUZ BELLİ'
"Aynı şekilde Suriye, Irak'taki son gelişmeler konusunda NATO zirvesinde hassasiyetimizi sayın Obama ve diğer ülkelerle paylaştık. Temenni ederim ki burada atacağımız adımlar da özellikle insani yardım konusunda. Gazetelerdeki yalan yanlış haberleri paylaşmamız mümkün değil. Türkiye'nin teröre karşı tutumu bellidir, bundan taviz vermesi de mümkün değildir." Katar ziyaretinin cumhurbaşkanı olarak ikili düzeyde yurt dışına yapacağı üçüncü ziyaret olduğunu söyleyen Erdoğan, önce KKTC, ardından Azerbaycan ve dün de Katar'a ziyaret gerçekleştirdiğini aktardı.

'İLİŞKİLERİMİZ STRATEJİK'

Bölgedeki kaygı verici gelişmelerin yaşandığını belirten Erdoğan, bu sorunların aşılması noktasında Katar'la konulara yaklaşımlarının aynı olduğunu belirtti. "Katar ve diğer Körfez ülkeleriyle ilişkilerimizi stratejik açıdan da değerlendiriyoruz. Bu konularda hassasiyetlerimiz var" diyen Erdoğan, ziyarette yatırımların da gündeme geleceğini söyledi. 2022 Dünya Futbol Şampiyonası'nın Katar'da düzenleneceğine dikkat çeken Erdoğan, altyapı ve üst yapı yatırımlarının inşa edilmesi çerçevesinde Türk firmalarının orada iş alabilmesinin son derece önemli olduğunun altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'da dün akşam Emir Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı. Yemekte baba Emir Hamed bin Halife Al Sani de yer aldı.

ÜSKÜDAR'DA KAVGA PANİĞE NEDEN OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin yakınındaki Kısıklı Caddesi'nde çıkan kavgada ateşlenen silah paniğe neden oldu. 34 TZ 1290 plakalı aracın içinde bulunan iki kişinin kavgasında bir el silah sesi duyuldu. Kavganın neden çıktığı öğrenilemedi. Araçtaki 2 kişi gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taviz vermeyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN