Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk zili Bakan çaldı

Yeni eğitim yılının ilk zilini Bakan Nabi Avcı çaldı. "En büyük önceliğimiz meslek ve teknik eğitim olacak" diyen Avcı, "Okulda ibadethane olabilir ama ibadet zorunlu değil" dedi

Giriş Tarihi: 16.9.2014
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 2014- 2015 eğitim öğretim yılını sembolik okul zilini çalarak başlattı. 16 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen ile eğitim ordusu yeni eğitim öğretim hayatına başladı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eğitim öğretim yılı açılışını ilköğretim yerine Meslek ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi'nden açarak bir ilke imza attı. Nabi Avcı, teknolojideki değişimlerin eğitim sistemine aktarılacağını belirterek, "Gelecek yıllarda bu okullarda okuyabilmek için öğrenciler kıyasıya yarışacaklar" dedi. Bakan Avcı ayrıca ortaöğretimde ışık gören düzgün bir ortamda ibadethanenin olabileceğini ancak ibadetinin zorunlu olmadığını açıkladı.

ÖNCELİK MESLEK LİSELERİNDE
Eğitim öğretim yılını ilk kez bir meslek lisesinden açan Bakan Avcı, kamuoyunun endüstri ve meslek liselerinin başarılarının neler olduğunu bilmediği için özellikle bu okulu seçtiklerini söyledi. Yeni eğitim öğretim yılından itibaren en büyük önceliğin meslek ve teknik eğitim liselerinde olacağına dikkat çekerek, "Bu yıldan itibaren özellikle mesleki ve teknik eğitim alanında çok köklü değişim ve dönüşümler yaptığımızı ve bu okulların önümüzdeki yıllarda öğrencisi olmak için kıyasıya yarışılan okullar olduğunu sizler de göreceksiniz." dedi.

'İBADETHANE AÇILABİLECEK'
Yeni eğitim yılına girerken ders zilini çalan Avcı, okullarda ibadethanelerin zorunlu olup olmayacağının sorulması üzerine istenilmesi halinde bunun mümkün olacağını söyledi. Avcı, "Okullarda talep olması durumunda ibadethane olabilir ancak ibadet etmek zorunlu değil" dedi. Öğrenci, öğretmen ve diğer katılımcılarla ilk ders zilini çalan Avcı, daha sonra okulu gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk zili Bakan çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN