Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'un yeni Valisi Vasip Şahin

Yeni valiler kararnamesi ile 32 valinin görev yeri değişiyor. Kararnameyle İstanbul Valisi H. Avni Mutlu'nun merkeze çekileceği, yerine ise Vasip Şahin'in getirileceği öğrenildi

Giriş Tarihi: 16.9.2014
Hükümet, 17 Aralık darbe girişiminin ardından paralel yapıyla etkin mücadele çerçevesinde kapsamlı bir Valiler Kararnamesi hazırladı. Kararnameyle İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun merkeze çekileceği, Malatya Valisi Vasip Şahin'in ise İstanbul'a görevlendirileceği öğrenildi. 17-25 Aralık operasyonlarının ardından hükümet 16 Şubat ve 23 Mayıs tarihlerinde yayınladığı Valiler Kararnamesi'nin ardından 3. kez kararname hazırlıyor. 32 valinin değiştirileceğinin öğrenildiği kararnamede çarpıcı isimler yer alıyor.

İBRAHİM ŞAHİN, SAMSUN'A
Kararname ile İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun merkeze çekileceği, yerine Malatya Valisi Vasip Şahin görevlendirileceği ifade edildi. Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ın ismi de yine merkeze çekilecek isimler arasında geçiyor. Ondan boşalan koltuğa ise Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'un getirilmesi bekleniyor. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in Samsun Valisi olacağı belirtiliyor. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar'ın ise geçtiğimiz günlerde emekliliğini isteyen Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in yerine getirileceği, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'in de Emniyet Genel Müdürü olacağı konuşuluyor.

MGK'DAN Antalya'YA

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'ün ise İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilmesi, MGK Genel Sekreteri Muammer Türker'in de Öztürk'ten boşalan Antalya Valiliğine atanması bekleniyor. İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu'nun ise MGK Genel Sekreteri olacağı belirtiliyor. Kararname kapsamındaki atama kararlarının, gazetemiz baskıya girdiği saatlerde Resmi Gazete'de yayınlanması bekleniyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'un yeni Valisi Vasip Şahin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN