Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Yargıdaki paraleli 20 saatte bitiririm’

Paralel yapının seçime değişik taktiklerle hazırlandığını belirten Yargıda Birlik Platformu Sözcüsü Savcı Abbas Özden “Suyu bulandırmaya çalışıyorlar. Çok iyi tanıdığımız bir arkadaşın cemaatçi olmadığını biliyoruz. Ama çıkıyorlar diyorlar ki ‘Sen cemaatçisin.’ Niye yapıyorlar bunu? Bunu söyleyen kişi cemaatçi ve kendi kimliğini başkasını cemaatçilikle suçlayarak örtüyor. Bu yolla asıl cemaatçileri örtbas ediyorlar” bilgisini verdi.

Giriş Tarihi: 16.9.2014 21:20
Paralel yapının da hedefinde olan HSYK seçimlerini Akit'e değerlendiren Yargıda Birlik Platformu (YBP) Sözcüsü ve Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden, "HSYK seçimlerini paralelcilerin kazanması Türkiye için felaket olur" dedi.

Akit'e konuşan YBP Sözcüsü ve Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden, "yargı içerisindeki paralel yapılanmanın adalet anlayışını ne seviyelere getirdiği", "paralelcilerin YARSAV'da ne tür çalışmalar yaptıkları", "yargıda nasıl örgütlendikleri", "HSYK imamı" gibi pek çok konuda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu, önemli açıklamalar yaptı.

YARSAV MI "CEMAATSAV" MI?

YARSAV'ı cemaatin ele geçirdiği iddiaları doğru mu?

- YARSAV'ın 1650 üyesi var. 700 tanesi faal çalışıyor, bunlardan 450 tanesi paralel yapıya hizmet ediyor. Bunu derneğin başkanı da kabul ediyor. YARSAV Başkanı Murat Arslan, bugün seçim olsa, seçimlerde paralel yapının dernek yönetiminin tamamını ele geçirebileceğini söylüyor. Böyle bir yapı var orada. "YARSAV'da kim cemaatçi?" diye bana soruyorlar. "Benim tanıdığım insanlara ben kefilim" diyorum. Adaylardan 5 kişinin cemaatçi olmadığını biliyorum. Bülent Yücetürk, Mustafa Karadağ, Süleyman Demirel, Leyla Köksal ve Ayşe Sarısupehlivan gibi kişilere kefilim, bunları iyi tanıyorum. Zaten bu arkadaşlar da YARSAV'ın yönetim kuruluna, üzerleri çizilerek gelen insanlar. Ancak diğerlerinin evveliyatlarını bilmiyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
‘Yargıdaki paraleli 20 saatte bitiririm’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN