Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acilen Köşk'e çağırdı

Ankara’da bugün çok kritik bir toplantı yapılacak. Güvenlik zirvesi beraberinde bir ilki de getirmiş olacak.

Giriş Tarihi: 17.9.2014 10:13 Güncelleme Tarihi: 17.9.2014 11:43
Irak ve Suriye'deki iç savaş ortamı, terör örgütü IŞİD'in bölgesel etkinliği ve ABD'nin bu örgüte karşı başlattığı operasyon çerçevesinde 17 Eylül Çarşamba günü Çankaya Köşkü'nde kritik bir güvenlik toplantısı yapılacak. Toplantı; Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olarak görevine başlamasından sonra Çankaya Köşkü'nde yapılan daraltılmış ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı özelliği kazanacak. Toplantının resmi gündemi, Türkiye'nin içinde bulunduğu bölgedeki olağanüstü boyutu olan ve ulusal güvenlik sorunu içeren rutin gelişmeler olarak belirlendi.


İLK TOPLANTI BAŞBAKANLIKTA YAPILMIŞTI

ABD Başkanı Barack Obama'nın terör örgütü IŞİD ile mücadelede askeri seçeneği öne çıkarması ile uluslararası bir koalisyon için çağrı yapması ve Irak'taki gelişmeler üzerine Başbakanlık'ta 10 Eylül'de olağanüstü güvenlik toplantısı yapılmıştı. Toplantıya, komutanların karargahta giydikleri yazlık çalışma üniformaları ile katılmaları dikkat çekmişti.


ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE GÜVENLİK TOPLANTISI

Bugünkü toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlık edecek. Toplantıya; Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile güvenlik bürokrasisinden önemli görevlerdeki bazı isimler katılacak. Toplantı, saat 13.30'da Çankaya Köşkü'nde yapılacak.

Kaynak: Milliyet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acilen Köşk'e çağırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN