Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir yemin etti ki dönemez

Fethullah Gülen okyanus ötesini yurt yaptı! Resmen Amerikan yurttaşlığına geçmek için düğmeye bastı. FBI ise kendisine Greencard için kefil olanların kapısını çaldı. Hocaya da vatandaşlık andı kaldı: ABD'ye bağlılık göstereceğime, orduya hizmet edeceğime yemin ederim. Tanrı yardımcım olsun.!

Giriş Tarihi: 17.9.2014 10:02
Paralel ihanet çetesinin darbe planı ortaya çıktı. Amacına ulaşamayan Fethullah Gülen de kendini ABD'ye adadı. 1999'da Greencard ile ABD'ye giden hoca, "Yurttaş Gülen" olmak için düğmeye bastı. Gülen'in kısa bir süre önce ABD vatandaşlığına geçmek için çalışma başlattığı ortaya çıktı.

FBI DOSTLARINI ARIYOR


Ancak Gülen'in ABD vatandaşı olması için kefillerinin desteği şarttı. Yani Gülen'e Greencard çıkarılması için destek olan isimlerden tekrar referans istenecekti. Bunun üzerine Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI hocanın kefilleriyle irtibata geçmek için düğmeye bastı. Gülen'in dostları onayladıktan sonra da hocaya ABD vatandaşlık yemini etmek kaldı.

SADAKAT GÖSTERECEĞİME


İşte o yemin: Burada, önünüzde, şimdiye kadar tabiiyetinde bulunduğum her türlü devlet tabiiyeti ve egemenliğini reddettiğime; bundan böyle ABD Anayasası'nı ve yasalarını iç ve dış düşmanlara karşı savunacağıma; ABD'ye bağlılık ve sadakat göstereceğime; kanunun gerektirdiği hallerde ABD ordusuna hizmet vereceğime; kanunun gerektirdiği durumda sivil yönetim altında ulusal önemi olan işlerde çalışacağıma ve bu yükümlülükleri özgür bir şekilde, akıl sağlığım yerinde ve samimi olarak üstleneceğime yemin ederim. Tanrı yardımcım olsun.

DERİN DOSTLAR!

Gülen'e Greencard için kefil olan 20 kişinin arasında CIA eski ajanı Graham Füller, ABD'nin Ankara eski Büyükelçisi Morton Abrmowitz, Mehmet Sağlam ve Yıldırım Akbulut da yer alıyor.

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir yemin etti ki dönemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN