Zeybekçi pilot koltuğuna oturdu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, dünkü İstanbul ziyaretinde bir ilke imza attı ve simülasyon uçuşla Boeing 737 tipi uçağı kullandı.

Giriş Tarihi: 17.9.2014 15:30 Güncelleme Tarihi: 17.9.2014 15:43
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, dünkü İstanbul ziyaretinde bir ilke imza attı ve Boeing 737 tipi uçağı kullandı. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yapan Zeybekci, Denizli semalarından geçerek İzmir Menderes Havalimanı'na iniş yaptı. Sonrasında yine aynı güzergahı kullanarak İstanbul'a döndü.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi İstanbul Yeşilköy de bulunan serbest bölgeye yaptığı ziyarette Boeing ve Airbus firmalarının yanı sıra dünyanın pek çok havayolu şirketine pilotluk eğitimi veren IFTC firmasına da bir inceleme gezisi gerçekleştirdi. Ziyarette şirketin faaliyetleri hakkında brifing aslan Bakan Zeybekci, daha sonra Boeing 737 tipi uçağın birebir benzeri olan eğitim simülasyon cihazına binerek bir simülasyon uçuşu gerçekleştirdi. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yaparak Denizli üzerinden İzmir Menderes Havalimanı'na uçan Bakan Zeybekci, aynı güzergahı kullanarak tekrar İstanbul'a döndü ve simülasyon uçuşunu tamamladı.

Zeybekçi, uçuş deneyimine dair şunları kaydetti: 'İnanıyoruz ki Yeni Türkiye idealimizde ekonomi de böyle göklere çıkacak ve Türkiye, dünya ülkeleri arasında hak ettiği yeri alan güçlü, lider, söz sahibi bir ülke olacaktır. Bugün simülasyon uçuşu yaptığımız bu uçakları 2023'te bizler üreteceğiz.'

Bakan Zeybekçi'nin metal parça üreten bir firma gezisi ile başlayan Serbest Bölge ziyareti tekstil alanında faaliyet gösteren bir firma ile bilişim alanında faaliyet gösteren iki firmanın ziyaretiyle son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeybekçi pilot koltuğuna oturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN