'Bunların hepsi Türkiye'ye tehdit'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Almanya'da yaptığı açıklamada, IŞİD ile ilgili Türkiye'ye yönelik hakısız ithamlar olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, bölgedeki her teröristin Türkiye'ye yönelik tehdit olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 18.9.2014 20:38
Almanya'da temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye ve Irak'taki yabancı savaşçılar konusunda Türkiye'ye yönelik bazı haksız ithamlar olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, Berlin'de Alman mevkidaşı Frank Walter Steinmeier'le düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

Dışişleri Bakanı, "Bu bölgeye gelen her teröristin her şeyden önce ister yabancı savaşçı, ister bölgeden olsun Türkiye'ye yönelik bir tehdit olduğunu biliyoruz" dedi.

Irak ve suriye sınırında güvenlik önlemlerini artırdıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, "Bu Türkiye'nin tek başına mücadele edebileceği bir konu değil. İşbirliğine ihtiyacımız var" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin bugünlerde binden fazla şüpheliyi yakalayıp sınırdışı ettiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, "Son 7 ayda 3 binden fazla kişiyi de Türkiye'ye giriş yasağı koyduklarını söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier ise, IŞİD'le mücadele eden PKK'yı terör örgütleri listesinden çıkarma gibi bir planları olmadığının altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bunların hepsi Türkiye'ye tehdit'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN