Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'CHP lideri kime neyi jurnalliyor?'

Giriş Tarihi: 18.9.2014
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun internet üzerinden yayımladığı "Bank Asya" mektubuna, Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan sert cevap geldi. Davutoğlu, mektup için "utanç verici" yorumunu yaptı. İlk yabancı konuğu Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Davutoğlu şunları söyledi:

UTANÇ VERİCİ:
Bana iletilen ve metin eğer gerçekten CHP Genel Başkanı'ndan çıkmışsa üzerinde düşünülmesi gerekir. Niçin biliyor musunuz? Metinde Sayın Cumhurbaşkanımıza dönük kullanılan ifadeler hem devlet ahlakı bakımdan hem şahsi nezaket kuralları bakımından utanç vericidir.

BU EKONOMİYE İHANETTİR:
Kılıçdaroğlu bu üslubuyla dışarıda birilerine ve onların buradaki uzantılarına Türk ekonomisinde bir kriz beklentisi var görüntüsü vermek istiyorsa bu açık bir şekilde Türkiye'deki istikrara ve Türk ekonomisine yönelik bir ihanettir. Bunun hesabını vermek durumundadır. Kime neyi jurnalliyor? Manipülatif bilgilere dayanarak ülkesini zan altında bırakacak ifadelerde bulunması sorumsuzluktur. Türk ekonomisi güçlüdür, Türk finansal sistemi gayet sağlamdır. Ama herkes de bilsin ki hiç kimsenin bu finansal sistemde ayrıcalığı yoktur. Kurallar bellidir. Bu kurallar nasıl işletilecekse o şekilde de işletilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'CHP lideri kime neyi jurnalliyor?'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN