Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizi eleştirenler ananasta sustu

TÜSİAD'daki konuşmasında, yargıdaki şantaj ve tehditlere karşı sessiz kalındığını hatırlatan Erdoğan: Bizi kıyasıya eleştirenlerin, ananas, tespih, rafineri meselesinde ağızlarını bıçak açmadı

Giriş Tarihi: 19.9.2014
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, onur konuğu olarak katıldığı Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısında konuştu. Erdoğan paralel yapıya ilişkin sert ifadeler kullandı:

DİK DURMASAYDIK FARKLI BİR TÜRKİYE OLURDU:
Ağaç dediler, çevre dediler, park dediler. Günlerce sokakları işgal ettiler, sokakları adeta yağmaladılar. Hükümeti devirmek için birtakım vandallar sokağı örgütlüyor. Hepsi ortaya çıktı. Türkiye'de yaşanan Gezi olaylarının benzeri Mısır'da, Ukrayna'da yaşandı. Suriye'deki durumu görüyorsunuz, sonuç ortada. Mısır'da demokrasiyi katlettiler. İnanın Gezi olayları karşısında biz dik durmasaydık bugün çok farklı bir Türkiye'de yaşıyor olacaktık.

DARBE GİRİŞİMİYDİ:
Aynı şekilde 17-25 Aralık darbe girişimi... Belli sermaye çevrelerinin, belli işadamlarının, holdinglerin, bugün dahi bu paralel yapıyı, bu ihanet şebekesini maalesef görmezden gelmesi, hatta bir kısmının kol kanat gerdiğini, açık açık desteklediğini görüyoruz. İçeride de dışarıda da faiz lobileri adeta ellerini ovuşturdu. Bütün dert budur.

AĞIZLARINI BIÇAK AÇMADI:
Bizi kıyasıya eleştirenlerin, ananas, tespih, rafineri meselesinde ağızlarını bıçak açmadı. Yargıda şantajlar, tehditler, en iğrenç hukuksuzluklar ortaya çıkarken kimse çıkıp bunları eleştirmedi. Bu ihanet çetesine seslerini kimse çıkarmadı. Hatta gizliden gizliye bunları korumaya çalışanlar oldu. Bunlara kol kanat germeye çalışanlar oldu.

ÜÇ YALAN HABERLE İTİBAR ZEDELENMEZ:
Çıkıyorlar, üzülerek söylüyorum, "Türkiye'nin uluslararası itibarı zedelendi' diyorlar. Amerikan, Avrupa medyasında üç tane yalan haber çıktı diye bu ülkenin itibarı zedelenmez. Biz onların ne yapmaya çalıştıklarını çok iyi biliyoruz. İnanın çıkan o yalan haberler zerre kadar umurumuzda değil. Bundan itibarımız falan da asla zedelenmez.

İŞ DÜNYASINDAN İLK KARARLI SES:
Bir işadamı, bir sanayici için girişimci için hukuk sistemi de hayati derecede önemlidir. Hukuk sistemindeki mevcut sorunlardan şikayetçi olması gereken en başta iş dünyası olmalıdır. Ancak bakıyoruz, hukuk sisteminin içine sızmış paralel uzantılara dair bugün iş dünyasından ilk defa kararlı bir ses duyduk. Onun için teşekkür ediyorum. Dün bizi hançerlemek istediler, hiç şüpheniz olmasın ellerine fırsat geçerse yarın sizi hançerlemek isterler. Çünkü bunlar doyumsuz.

'ŞİMDİ YUMRUKLARI SIKMA DEĞİL, TOKALAŞMA ZAMANI'
BENİM BİRİNCİ GÖREVİM:
Enerjimizi kutuplaşmaya, kamplaşmaya, gerileme değil, artık yeni ve büyük Türkiye'ye sarf edelim. Halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanı olarak benim birinci görevim budur. Çözüm sürecini ileri taşıyarak, paralel yapıyı tasfiye ederek, ekonomiyi daha da güçlendirerek inşallah 2023 hedeflerine ulaştıracağız.

KIRGINLIKLARIN FAYDASI OLMAZ:
Eski kırgınlıkları, kutuplaşmayı muhafaza etmenin kimseye faydası olmaz. Türkiye'ye güç kaybettiren bütün o yapay gerilimleri geride bırakmak zorundayız. Sadece hükümet veya iktidar partisinin bu hassasiyeti taşıması yetmez. Bütün siyasi partiler, bütün STK'lar bu hassasiyeti taşımalı. Bizi büyümeden ilerlemeden alıkoyan her ne varsa, hep birlikte söküp atma zamanıdır. Zaman yumrukları sıkma zamanı değil, tokalaşma zamanı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizi eleştirenler ananasta sustu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN