Ahmet Davutoğlu rehinelerle böyle kucaklaştı

Giriş Tarihi: 20.9.2014 10:42 Güncelleme Tarihi: 20.9.2014 12:31

Musul'da IŞİD tarafından tutuklanan rehinelerle Şanlıurfa Havaalanı'nda bir araya gelen Davutoğlu, vatandaşlarla tek tek kucaklaştı, en küçük rehineler Kuzey ve Ela ile yakından ilgilendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Musul'de rehin alınanarın Türkiye'ye getirilmesine ilişkin ''Devletinize güvendiniz, hükümetinize ve bizlere güvendiniz, biz de size güvendik'' dedi.

Başbakan Davutoğlu, Irak'ın Musul kentinde rehin alınan ve Şanlurfa'ya getirilenlerle görüşmek üzere GAP Havaalanı'na geldi.

Rehinelerle havaalanında bir araya gelen Davutoğlu, vatandaşlarla tek tek kucaklaştı, en küçük rehineler Kuzey ve Ela ile yakından ilgilendi.

Rehinelerle sohbet eden Davutoğlu, ''Devletinize güvendiniz, hükümetinize ve bizlere güvendiniz, biz de size güvendik. İki bayramı birden yapacağız. Yine bayramdan önce bir bayram yapacağız inşallah demiştim, Allah nasip etti yaptık. Allah sizi bir daha ailelerinizden ayırmasın'' diye konuştu. Davutoğlu, aprondaki uçağa rehinlerle yürüyerek gitti. Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, uçağa kadar en küçük rehine Ela Ercan'ı kucağında taşıdı.

ŞÜKÜR NAMAZI KILDI

Davutoğlu, 49 Türk'ün serbest kalmasıyla ilgili ilk haberi aldığında şükür namazı kıldığını da sözlerine ekledi.

İŞTE DUYGU DOLU O ANLAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Davutoğlu rehinelerle böyle kucaklaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN