Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a tebrik

Giriş Tarihi: 21.9.2014
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu arayarak tebrik etti. Kılıçdaroğlu'nun "49 vatandaşımızın IŞİD terör örgütünün elinden sağ salim kurtarılmasından büyük memnuniyet duydum, geçmiş olsun ve kutlarım" dediği öğrenildi. MHP lideri Devlet Bahçeli de yaptığı açıklamada, "Çok şükür eziyet bitti" derken, rehinelerin kurtarılmasında 'pazarlık' yapıldığı iddiasında bulundu.

Abdullah Gül: (11. Cumhurbaşkanı)

Herkesi tebrik ediyorum

Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, Genelkurmay Başkanı ve istihbarat teşkilatı başkanımız, çok titiz ve dikkatli çalıştılar, hepsini tebrik ediyorum. Faaliyetler, örtülü bir şekilde çok dikkatli yürütüldü.

Bülent Arınç: (Başbakan Yardımcısı)

76 milyon sevince boğuldu

Çok şükür Milli İstihbarat Teşkilatımız, yereldeki bütün imkânları da kullanarak rehineleri burunları bile kanamadan Türkiye'ye getirdi. Eminim buna 76 milyon insanımız ve dostlarımız çok sevindi.

Numan Kurtulmuş: (Başbakan Yardımcısı)

Hepimizi sevindirdi

Devlet bu sınavda çok başarılı oldu. İnşallah bir daha böyle bir sınav vermek zorunda kalmayız. Taner Yıldız (Enerji Bakanı): Başbakanın verdiği haber hepimizi sevindirdi.

Mevlüt Çavuşoğlu: (Dışişleri Bakanı)

Devlet bu sınavı geçti

İnşalah bir daha böyle bir sınav vermek zorunda kalmayız. Devlet bu sınavda çok başarılı oldu. Titizlikle ve sabırla yürütülmesi gereken çalışmaydı. Gizlilik esası önemliydi.

Lütfi Elvan: (Ulaştırma Bakanı)

Ülke için büyük kazanım

Çok mutlu bir gün. Bu sabah çok mutlu uyandık. Mehmet Şimşek (Maliye Bakanı): Türkiye için büyük bir kazanım. Bu durum Türkiye'nin büyüklüğünü gösteriyor. Güne sevinçle başladık.

Nihat Zeybekçi: (Ekonomi Bakanı)

Daima takipçisi olduk

Türkiye için tarihi bir zaferdir. 101 gün boyunca oradaki vatandaşların nabız atışlarını dahi kontrol eden bir ülke olduk. Sürekli takip ettik. Onları yalnız bırakmadık. Türkiye gücünü göstermiştir.

Cevdet Yılmaz: (Kalkınma Bakanı)

İddia sahibi ülkeyiz

Türkiye Cumhuriyeti bir kez daha insan odaklı anlayışını ortaya koydu. Hepimiz Musul Başkonsolosluğu personelinin serbest kalmasının sevincini yaşıyoruz. Türkiye'nin iddialı hedefleri var.

Fikri Işık: (Bilim ve Sanayi Bakanı)

Türkiye gaza gelmedi

Türkiye kimsenin gazına "Haydi aslanım" demesine kanmayacak kadar sabırlı ve ne yaptığını bilen bir devlettir. Bu çerçevede azimle ve sabırla yürütülen çalışmanın meyvesini toplamıştır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a tebrik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN