Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Operasyon Büyük Türkiye'nin ulaştığı seviyeyi gösteriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IŞ İD tarafından alıkonulan 49 konsolosluk çalışanının "yerli operasyon" ile kurtarılmasının Büyük Türkiye'nin ulaştığı seviyeleri göstermesi bakımından da son derece önemli ve değerli olduğunu kaydetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Irak'ta bir süredir alıkonulan Musul Başkonsolosu, ailesi ve konsolosluk görevlilerinin kurtarılmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Erdoğan, açıklamasında şunları kaydetti: "Önceden planlanmış, tüm detayları hesap edilmiş, tam bir gizlilik içinde bugün gece boyu devam ederek, sabaha karşı başarıyla tamamlanan bu operasyondan dolayı, Sayın Başbakan ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Milli İstihbarat Teşkilatımız, alıkonulma hadisesinin başlamasından bugüne kadar meseleyi çok hassas şekilde sabırla, özveriyle takip etmiş, nihayetinde başarılı bir kurtarma operasyonu yapmıştır. Müsteşarımızdan sahada operasyona katılan görevlilerimize kadar Milli İstihbarat Teşkilatımızın her bir mensubuna da şahsım, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyor, bu büyük başarılarından dolayı kendilerini yürekten tebrik ediyorum."

AİLELERE BÜYÜK TEŞEKKÜR

En büyük teşekkürü, sabırla ve metanetle bekleyen konsolosluk görevlilerinin hak ettiğini vurgulayan Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: "Hadisenin vuku bulmasından itibaren ne yazık ki ülkemiz içinde ve dışında hadiseyi istismar etmek, bu hassas süreci sabote etmek için çeşitli girişimler olmuş, özellikle bazı çevreler ve bazı medya kuruluşları tarafından son derece sorumsuz tavır sergilenmiştir. Buna rağmen, süreç boyunca sorumlu, soğukkanlı ve sağduyulu yayıncılık yaparak alıkonulan vatandaşlarımızın can güvenliğine hassasiyet gösteren tüm medya kuruluş ve çalışanlarına da teşekkür ediyorum. Operasyonun son derece başarılı biçimde yürütülmüş, vatandaşlarımızın Türkiye'ye intikal ettirilmiş olması, Büyük Türkiye'nin ulaştığı seviyeleri göstermesi bakımından da son derece önemlidir ve değerlidir. Rabbim, ülkemizi ve milletimizi bir daha böyle büyük imtihanlara düçar etmesin diye dua ediyorum... Milletimizin gözü aydın diyorum."

KONSOLOS VE EŞİNİ TELEFONLA ARADI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Musul'da alıkonulan konsolosluk çalışanlarının Türkiye'ye getirilmesi sürecini başından itibaren yakından takip ettiği öğrenildi. Erdoğan'ın dün sabah erken saatlerde de kurtarılan Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz ve eşi Özay Yılmaz ile ayrı ayrı telefonla görüştüğü öğrenildi. Erdoğan,Yılmaz çiftine sürecin başarıyla neticelenmesinden duyduğu memnuniyeti ve "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

PERSONELLE BUGÜN KÖŞK'TE GÖRÜŞECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, IŞ İD tarafından Irak'ın Musul kentinde rehin alınmalarının ardından Türkiye'ye getirilen konsolosluk personeliyle bugün görüşecek. Erdoğan, konsolosluk personelini, saat 11.30'da Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Operasyon Büyük Türkiye'nin ulaştığı seviyeyi gösteriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN