Rehinelerin Başbakan Davutoğlu'ndan tek isteği

Giriş Tarihi: 21.9.2014 00:50

İŞİD' elinden kurtarılarak Ankara'ya gelen rehineler, uçakta Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan kendilerini hacca göndermelerini rica etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun rehinelerle birlikte Şanlıurfa'dan Ankara'ya olan yolculuğu ilginç an ve sohbetlerin yaşanmasına sebep oldu.

HACCA GÖNDERİLMESİ RİCASI

Davutoğlu'nun sohbet ettiği rehinelerden biri, özel harekatçı olarak konsoloslukta görev yaptığını, kendisinin aynı zamanda ilahiyat fakültesi öğrencisi olduğunu belirterek, "Orada bulunduğum sürede hep namazları ben kıldırdım. Arkadaşlarımızla hep şöyle dua ederdik, 'Allahım buradan kurtulursak biz hacca gitmek istiyoruz. Bize hac nasip eylesin' diye. Sizden isteğimiz arkadaşlar adına konuşuyorum, 30 kişiyiz, bizi ailelerimizle hacca gönderin" dedi.

Davutoğlu, bunun üzerine, "Önce bu sene bir ailelerinizle buluşun daha sonra bakarız. Elhamdullilah sağ geldiniz ya. Hepsi kolay" yanıtını verdi.

DAVUTOĞLU ADAK ADADI


Davutoğlu, kendisinin de Türk rehinelerin kurtulduğu gün adak kurban kesmeye niyetlendiklerini belirterek, "O gün bugündür. Bugün kesiyoruz, verdik, bugün öğrenci yurtlarına dağıtılmak üzere kurbanlarımız kesilecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rehinelerin Başbakan Davutoğlu'ndan tek isteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN