Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatemi: Operasyonun başarısı çözüm sürecinin meyvesi

Giriş Tarihi: 23.9.2014 11:03
A Haber'de Sevilay Yükselir'in sunduğu Yüzde Yüz Siyaset'in dün akşamki konukları Avukat Kezban Hatemi, AP Eski Parlamenteri Ozan Ceyhun ve Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek'ti. Konsolosluk rehinelerini kurtarma operasyonunda Türkiye'nin diplomatik başarısının tartışıldığı programda Kezban Hatemi'nin sözleri damgasını vurdu.

BATI KARDEŞLİĞİ HAZMEDEMİYOR


Doğrusu ben Allah'a şükür diyorum. Sadece 49 vatandaşımız değil Türkiye rehin alınmış gibiydi. Çok dikkatli, temkinli, sağduyulu şekilde adım kaydedildi. Işid'in nasıl bir terör örgütü olduğu, masaya oturulmayacağı bilindiği halde operasyonun farkına varılmadığı için karalama kampanyası var. Bu olağanüstü bir başarıdır. Devletimizin, hükümetin, Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'ın ciddi sağduyularıyla birlikte çözüm sürecinin etkisi de rahatlıkla görülebilir. Irak üzerinden değil Suriye üzerinden teslimat yapıldı. Çözüm süreci meyvelerini verdi. Kardeşlik, barış pekişti. İşte Batı bunu hazmedemiyor. Batı'nın oyununa gelmiyoruz. Dolayısıyla çok temkinli hareket etmeliyiz.

HASTALIKLI KAFALARI HAŞİM KILIÇ NEDEN GÖRMÜYOR?


Işid bir projedir. Hala bunu uygulamaya çalışıyorlar. Farklı versiyonları ortaya çıkabilir. Emperyalist bir güç savaşına dönüştü bölge. Işid herkese düşmandır. Hristiyanlara, Şafilere, Sünnilere de düşman. Ortadoğu'da hegemonya oluşturarak Türkiye'yi bataklığa sürüklemek istiyor. Bu projeyi ilk kez Cumhurbaşkanımız anladı. Allah'a şükür kimsenin burnu kanamadan operasyon yürütüldü. Sosyal medyada AK Parti, cumhurbaşkanı, başbakan düşmanlığı canımı acıttı. "Keşke 49'u da ölseydi de biz bu hükümetten kurtulsaydık" tweetleri atıldı. Hastalıklı kafalar. Haşim Kılıç bu da mı düşünce özgürlüğü? Bul bakalım bu hesapları?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatemi: Operasyonun başarısı çözüm sürecinin meyvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN