'Ortaöğretimde başörtüsü serbest'

Giriş Tarihi: 23.9.2014
Kamu kurumlarının ardından, ortaöğretimdeki başörtüsü yasağı da kalktı. Öğrenciler artık başörtüsüyle derse girebilecek. Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ortaöğretimde başörtüsünü serbest hale getiren bir adım atıldığına dikkat çekti. Arınç, şunları söyledi:
- 'BAŞI AÇIK' KALKTI: Özellikle bazı kız öğrencilerimizin hasretle beklediklerini biliyorum. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öğrencilerinin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte değişiklik yapılması hakkında yönetmelik gözden geçirilmiş, bu yönetmeliğin 3. ve 4. maddelerinde bir değişiklik yapılmıştır. 4. maddesinin birinci fıkrasının E bendinde yer alan 'baş açık' ibaresi ve aynı bendin son cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.
- DEĞİŞİKLİK ZARURET: Bunlar ortaöğretim kurumlarında başörtülü olarak eğitime devam etmek isteyen kız öğrenciler için bir zaruret. 30 Eylül'den sonraki demokratikleşme paketimizde bazı hususlar yerine getirildiği için, bugün böyle bir yönetmelik değişikliğinin de yapılması zaruret görülmüştür.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ortaöğretimde başörtüsü serbest'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN