Yargıtay HSYK üyelerini seçti

Yargıtay'da HSYK seçimi sonuçlandı.

Giriş Tarihi: 23.9.2014 11:53 Güncelleme Tarihi: 23.9.2014 13:59
Yargıtayda yapılan seçimle HSYK'nın yeni asıl üyeleri Yakup Ata, Mustafa Kemal Özçelik ve Kerim Tosun oldu.

Star Gazetesi köşe yazarı Elif Çakır, dünkü yazısında Yargıtay'da gerçekleşecek "göstermelik' seçim sonrası, sandık sonucuna göre çıkacak olan Yargıtay'ın HSYK'ya göndereceği 3 asil ve 3 yedek üyenin ismini açıklamıştı. İşte Çakır'ın açıkladığı o isimler;

Cemaatin kripto adamları

Mustafa Ateş; çevresinde solcu kimliğiyle ve Ömer Faruk Eminaoğlu'nu deviren isim olarak bilinse de cemaatin kripto adamıdır. İbrahim Okur'un adamıdır. YARSAV'ın parallelerin eline geçmesini sağlayan isimdir.

Yakup Ata; cemaatin kripto isimlerinden. Yargıtay'daki kaynaklarım HSYK'ya gönderilecek isimler arasındaki en tehlike arz eden isim olan Mustafa Ateş'ten sonraki ikinci adam olduğunu belirtiyor.

Ali Eryılmaz; kendisini yakından tanıyan kaynağıma göre, HSYK üyelerine kendisini uzunca bir süre Alevi olarak tanıtmış sonrasında Alevi olmadığı ortaya çıkmış.

Mustafa Kemal Özçelik; Bakanlık eski Personel Genel Müdürü olarak da çalıştı. Kendisini gizleyen bir isim değil, yargı camiasında açıktan cemaatçi olarak tanınıyor.

Kerim Tosun; ülkücü kimliğiyle tanınmaya özen gösteren, paralel olduğu anlaşılmasın diye bulunduğu ortamlarda en hararetli milliyetçilik tartışmalarına giren bir isim.

Salih Sönmez; her ne kadar bir Mustafa Ateş ve bir Yakup Ata olmasa da cemaatin kripto isimlerinden birisi.

ELİF ÇAKIR'IN O YAZISI İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargıtay HSYK üyelerini seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN