Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan ve Obama bir araya geldi

Giriş Tarihi: 24.9.2014 16:45 Güncelleme Tarihi: 24.9.2014 21:30
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam ABD Başkanı Barack Obama'nın BM Genel Kuruluna katılan devlet ve hükümet başkanlarına verdiği resepsiyonda kısa bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Erdoğan ve Obama'nın görüşmede Suriye de dahil olmak üzere bölgesel sorunları ele aldığı açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre dün Obama çifti tarafından konuk heyet başkanları ve eşlerine verilen resepsiyona katılan Erdoğan'ın, ABD Başkanı Obama ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Suriye de dahil olmak üzere bölgesel sorunlara değinildi.

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray, iki liderin IŞİD kaynaklı tehdidin de aralarında bulunduğu konularda çalışmayı sürdürmede mutabık kaldıklarını duyurdu.

Beyaz Saray, ABD Başkanı Barack Obama'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede, iki liderin IŞİD kaynaklı tehdidin de aralarında bulunduğu bölgesel ve küresel konularda yakından çalışmayı sürdürmede mutabık kaldıklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, dün akşam ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama'nın, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu kapmasında devlet ve hükümet başkanlarıyla eşlerine verdiği resepsiyona katılmıştı. Erdoğan ve Obama, burada bir görüşme yapmıştı.
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Caitlin Hayden, Erdoğan ve Obama'nın resepsiyonda görüşme yapma imkanı bulduğunu kaydetti.
Hayden, "Onlar (Obama ve Erdoğan) ABD-Türkiye ilişkilerine yönelik taahhütlerini tekrarladılar ve IŞİD'den doğan tehdidin de aralarında bulunduğu bölgesel ve küresel zorluklarda birlikte yakından çalışmayı sürdürmede mutabık kaldılar" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan ve Obama bir araya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN