Yedi emniyet müdürü çete iddiasıyla dinlendi

Mersin'de, aktif görevde olan 3'ü birinci sınıf 7 emniyet müdürünün dinlendiği ortaya çıktı. Mağdur müdürler cumhuriyet savcısına suç duyurusunda bulundu

Giriş Tarihi: 24.9.2014
17 ve 25 Aralık operasyonlarının ardından ortaya çıkan 'dinleme' skandallarıyla ilgili soruşturma ve operasyonlar sürerken, çoğu şu an Mersin'de aktif görevde olan üçü 1. sınıf, 7 emniyet müdürünün 'çete ve organize suç örgütü üyesi' olmak iddiasıyla dinlendiği ortaya çıktı. Mağdur 1. sınıf emniyet müdürleri S.P., M.B. ve C.B. ile ikinci ve üçüncü sınıf emniyet müdürleri R.Y., V.İ., İ.Y. ve H.İ.D, avukatları aracılığıyla Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, 'Yasaya aykırı gerekçeler ve yöntemlerle dinleme, özel hayatın gizliliğini ihlal ve mesleki geleceğini menfi yönde etkileyecek şekilde önünü kesme girişimi' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Mağdur emniyet müdürleri, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

'YOK EDİLMEK İSTENDİLER'
Yedi müdürün avukatlığını üstlenen Orhan Oğuz Çetinkaya, müvekkillerinin, mesleki olarak emniyet teşkilatının en önemli birimlerinde başarıyla görev yapmış, birçok defa takdirname ve maaş ödülleri almış kişiler olduğunu söyledi. Müvekkillerinin aynı zamanda teşkilatın en üst, kritik ve önemli yerlerinde görev alabilecek bütün vasıfları taşıdığına işaret eden Çetinkaya, "İşte bu nedenle kritik ve önemli görevlere gelmelerini engellemek, mesleki olarak yok edilmek amacıyla hedef alınmışlardır" dedi. Çetinkaya, "Müvekkillerim, ülke genelinde ilk sıralarda yer alacak yetenekte üst düzey emniyet yöneticileri olduğu için bu yapının hedefi olmuşlardır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yedi emniyet müdürü çete iddiasıyla dinlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN