Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O mektup gerçek çıktı

Giriş Tarihi: 26.9.2014

Askeri Hâkim Albay Zeki Üçok: 5 ay önce gelen ihbar mektubundaA skeri Yargıtay'a seçilecek 2 üyenin adı yazılıydı. O isimler yapılan seçimde Askeri Yargıtay'a üye oldu

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Askeri Yargıtay seçimleriyle ilgili şok bilgi, kendisi de paralel yapı mağduru olan Askeri Savcısı Hava Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok'tan geldi. Üçok, 5 ay önce kendisine bir ihbar mektubu geldiğini o mektupta da Yargıtay'a seçilecek iki cemaat mensubu hakimin adlarına yer verildiğini belirtti. Mektubu saklayan Üçok, 5 ay sonra, yani geçtiğimiz günlerde yapılan Askeri Yargıtay seçimlerinde ise o mektupta yazanların gerçek olduğunu gördü. "Nisan ayında Askeri Yargıtay'daki hizmet hâkimlerini deşifre eden mektup gelmişti. Yeni seçilecek 2 üyenin İ.Ç. ve E.A. olduğu yazılıyordu" diyen Üçok, "5 ay sonra işte bu iki kişi Askeri Yargıtay'a üye oldu. Bu da mektubun kehanetini kanıtladı" dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) içindeki paralel yapıyı soruşturunca kumpas kurularak hapse atılan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı Hava Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok, Askeri Yargıtay'da yaklaşık 20 civarında Gülen örgütü üyesi yargıç olduğunu daha önceki röportajlarında belirtmişti.

'ŞANTAJ YAPIYORLAR'
"
Mektupta hizmet hareketinin Askeri Yargıtay'da ne kadar etkili oldukları açıkça görülüyor" diyen Üçok, "Bu 2 üyenin ismi 17 Ağustos'taki Resmi Gazete'de de yayınlandı. Hizmet hâkimleri Askeri Yargıtay'da oldukça etkin, Gülen ile ilgili soruşturma yürüten birçok kişiyi mahkûm ettirdiklerinin belgesi. Farklı karardaki hâkimlere şantaj yapıyorlar. Hatta aday seçtirebilecek güçleri var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O mektup gerçek çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN