"Tuğluk'un askere yaptığı edepsizlik"

Suriye sınırında askeri taşlayan HDP'li Tuğluk'u eleştiren Başbakan Davutoğlu: "O kardeşlerimiz sana değil, 'Mehmetçiğin gölgesinde huzur bulacağız" diye geldi

Giriş Tarihi: 28.9.2014
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kırşehir'deki Ahilik Haftası törenlerinde konuştu. Davutoğlu, şu mesajları verdi:
- HARAM LOKMAYI YAKLAŞTIRMAYACAĞIZ: Biz iktidara geldiğimizde eline, beline, diline sahip çıkamayanlar vardı. Hortumcular, yoksul vatandaşımızın vergisini çalanlar vardı. Bütün bu kapılar kapandığı için 12 yılda yepyeni bir Türkiye inşa edildi. Sözümüzdür Kırşehirliler; tek bir lokma haram da olsa sofralarımıza yaklaştırmayacağız.
- SENİN İÇİN GELMEDİLER: Kobani'den gelen kardeşlerimize de kapımızı açtık, hiç bir ayrım gözetmedik. Ama bir vekil tuttu, o kardeşimizi, o kardeşlerimizin elinden tutarak, sınırlarımızın içine çeken o aziz Mehmetçiğe taş atma edepsizliğini gösterdi. Ona buradan sesleniyorum. O kardeşlerimiz etnik ve mezhebi kökeni ne olursa olsun senin için, sen orada olduğun için gelmediler. 'Mehmetçiğin gölgesinde huzur bulacağız' diye geldiler.
- MEHMETÇİK'E SIĞINDILAR: Eğer Mehmetçik orada olmasaydı onlar o kapıya sığınamazlardı. Bu toprakların muhafızı da hamisi de bu millettir. Eğer Mehmetçik olmasaydı, sınırı huzurla beklemese, o kardeşlerimiz Türkiye'ye gelmez, başka yerlere giderlerdi. Ve biz de Suriye ve Irak'a dönerdik. O rüyayı görenler, hiç heveslenmesinler. Bu topraklarda bir daha kardeş kavgasına izin vermeyeceğiz.
- ÇIRAK USTAYI BABA OLARAK GÖRÜR: Ahiliğe adım atanlar bilirler ki, çırak ustasını baba, usta da çırağını evlat gibi görür. İşverene ve işveren sendikalarının bütün üyelerine sesleniyorum. Yanınıza aldığınız her üye evlatlarınızdır, ailenizin üyesidir. Onların güvenliğini sizin evlatlarınızın güvenliği gibi görmedikçe, ahiliği anlayamazsınız. Davutoğlu Kırşehir'de Neşet Ertaş Gönül Dostları Kültürevi'nin de açılışını gerçekleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Tuğluk'un askere yaptığı edepsizlik"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN