"IŞİD İslam'la anılamaz"

Başbakan Davutoğlu "İslam dendiğinde bugün IŞİD'i görenlerin bence ortak özellikleri cahillikleridir. IŞİD İslam'la İslam'da IŞİD'le birlikte anılamaz" dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Samsun'da Kurtuluş Yolu'nda toplu açılış töreninde konuştu. Davutoğlu şunları şöyledi:
İŞİD'İ VE İSLAM: İslam denildiğinde bugün IŞİD'i görenlerin bence ortak özelliği cahillikleridir. IŞİD'in de bugün geldiği barbarlık, kendi cehaletinin ürünüdür. İslam ve İslam toplumlarının oluşturduğu medeniyet, IŞİD ile anılamaz, IŞİD de İslam'la anılamaz. Bölgemizde ve dünyada her türlü terör örgütüne karşı çıkacağız. Özellikle adının İslam ile anılmasını isteyenlere.
İŞİD ZİHNİYETİ: CHP zihniyeti 28 Şubat'ı çıkaran zihniyettir. Kendisi de 28 Şubat'ın takipçisi zihniyettir. Ortaöğretimde başörtüsüne özgürlük getirdik diye diyor ki "Bunlar IŞİD'ciler gibi davranıyor." Sayın Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Eğer IŞİD'ci arıyorsa sağına baksın, 28 Şubat'ta ikna odalarında bu milletin aziz evlatlarında süründüren bir hanım görecek. IŞİD zihniyeti oradadır. Biz, Kılıçdaroğlu'nun geri kafalı zihniyetini hiç takmayacağız.
BAŞGİL'E YAPILANLAR: Son 1 yılda Ali Fuat Başgil'e yapılan muamele sayın Cumhurbaşkanımıza yapılmak istendi. Gezi olaylarıyla ve arkasından kışkırtılan 17- 25 Aralık operasyonlarıyla şu denmek istendi: "Başgil'i, cumhurbaşkanı yapmamışsa o zamanki darbe yönetimi, biz de Erdoğan'ı yaptırmayacağız"
GAZALİ VE HEGEL: Bir insana hocam demek ölümle bitmez. Rüyalarımda Gazali ve Hegel ile tartıştığımı hatırlatırım. Doktora tezimi yazarken görmediğim halde onlar benim hocam.

BARZANİ DAVUTOĞLU İLE IŞİD'İ GÖRÜŞECEK
Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Dünya Ekonomik Forumu toplantısı için bugün İstanbul'da olacak. Barzani, Başbakan Davutoğlu ile görüşecek. Barzani'nin, IŞİD'in son durumuna ilişkin Davutoğlu'na bilgi aktarması bekleniyor. IŞİD'e karşı yapılması planlanan operasyonun değerlendirileceği görüşmede, çözüm süreci masaya yatırılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"IŞİD İslam'la anılamaz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN