Kandil'de yatacağına git Kobani'de savaş

Akdoğan: Kandil'de yan gelip yatıyor, Kobani'dekilerle ilgili edebiyat yapıyor. Senin bir şey yapmaya gücün yetiyorsa git 'e yap, Türkiye'ye ne meydan okuyorsun?

Giriş Tarihi: 29.9.2014
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, gündeme ilişkin çarıpıcı açıklamalarda bulundu. , ve 'yla ilgili konuşan Akdoğan PKK'ya "Kandil'e yatacağınıza gidin Kobani'de savaşın" mesajı verdi. Kanal 7 televizyonunda yayınlanan "Başkent Kulisi" programına katılan Akdoğan HDP'yi ucuz siyaset yapmakla suçladı. Yol kesme, haraç alma, iş makinesi ve okul yakmalara rağmen eylemsizlik kararı bulunduğunun söylenmesinin kandırmaca olduğunu ifade eden Akdoğan şu mesajları verdi.

'KİME MEYDAN OKUYORSUNUZ'
"Bir taraftan 'Rojava düşüyor hadi Türkiye neredesin, yardım et' diyor öbür taraftan ' olursa savaş sebebidir'. Neyin savaşı? Sen zaten yapabilecek gücün varsa git yap zaten orada. Kime meydan okuyorsun. Senin bir şey yapmaya gücün yetiyorsa git IŞİD'e yap, Türkiye'ye ne meydan okuyorsun? Var mı bir gücün kardeşim? Niye Türkiye'den yardım istiyorsun o zaman? Yani uçmayı bilmiyor, çıkmış çatıya konuşup duruyor. Kandil'de yan gelip yatıyor, Kobani'dekilerle ilgili edebiyat yapıyor. Sen orada konuşacağına, git o zaman orada mücadele et. Böyle bir kandırmaca, sahtekârlık olmaz."

'BOMBA ÇÖZÜM DEĞİL'
MÜTTEFİKLERE:
Siz bir örgütü bombalayarak orada netice alamıyorsunuz, diğer mücadele eden unsurlardan hangisini destekliyorsunuz. Yerde sizin için birisi kurşun sıkacak, kimdir o kurşunu sıkacak adam? Bu noktada, Özgür Suriye Ordusu'na daha ciddi destek verilmesi gerektiği kanaatindeyim.

'YOLUMUZU BİZ BELİRLERİZ'
ABD'YE:
Türkiye, kendi iradesiyle, kendi milli çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapar ve bugüne kadar da onu yapmıştır. Elbette onlarla işbirliği yaparız ama Türkiye Cumhuriyeti kendisi bu kararı verir. Bu noktada, sanki ABD işbirliği için Türkiye'yi zorluyormuş gibi bir yaklaşım, bence son derece büyük bir yanılsama olur.

'ORADA KURŞUN SIKMAYIZ'
IŞİD'E KARŞI İTTİFAK:
Askeri işbirliği yapacağız ama kesinlikle sıcak temasın içinde olmayız.

'IŞİD'E YARDIM ETMİYORUZ'
PARALEL MEDYAYA:
Türkiye'nin IŞİD'e yardım ettiği" iddiası Türkiye'de paralel medyanın zaman zaman uydurduğu zaman zaman da Türkiye'yi belli bir noktaya getirmek için, uluslararası medya kanalları üzerinden Türkiye'yi baskı altına almak için uydurulan bir şey. Türkiye'nin bu konudaki tavrı son derece açık. Biz geçen yıl bu örgütü terörist ilan etmişiz.

HSYK SEÇİMİ BELİRLEYİCİ OLMAZ
Başbakan Yardımcısı , HSYK'daki seçimlere ilişkin, "Olumsuz veya olumlu bir sonuç çıktığında bunu oturur değerlendiririz. Yani memleket için bir şey yapmak gerekiyorsa o zaman bu değerlendirilir ama 'Bunu tanımıyoruz, etmiyoruz' böyle bir şey söz konusu değil" dedi. Akdoğan, "Ne çıkarsa çıksın bu tür yapılar bütün devlet sistemine meydan okuyamaz. Burada vatandaş önemli ölçüde sorunu fark etmiş durumda, farkındalık oluşmuş durumda. Bundan dolayı birtakım mekanizmalarda güçlü olmakla bu suyun akışını değiştirmek bundan sonra bana çok kolay görünmüyor açıkçası" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kandil'de yatacağına git Kobani'de savaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN