Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Barbarın Kürt kardeşimi götüreceği bir liman yok'

Giriş Tarihi: 13.10.2014
'Barbarın Kürt kardeşimi götüreceği bir liman yok'

Kardeşlerin arasına sokulmaya çalışılan fitneye izin vermeyeceklerini belirten Erdoğan: Böyle barbarlar üzerine kurulmuş hareketin Kürt kardeşlerimi götüreceği bir liman yok

dün toplu açılış törenine katıldığı Bayburt ve Gümüşhane'de vatandaşlara hitap etti, son Kobani eylemlerine ilişkin mesajlar verdi:
HESABINI SORARIZ: Hiç şüpheniz olmasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 3-5 sokak serserisine boyun eğecek bir devlet değildir. Onlar yakarlar ama bedelini ağır öderler. Biz daha güzelini yaparız. Daha iyisini inşa ederken bu şımarıklığa bu vandallara yapılanın hesabını sorarız. Vandallar bu şımarıklığın hesabını verecek.
ŞIMARIKLIĞA GEÇİT YOK: Irak ve Suriye'de son derece önemli gelişmeler yaşanırken içerde tahriklere izin vermeyiz. Kimse yanlış anlamasın. Demokrasiden taviz vermez, hukukun dışına çıkılmasına müsamaha göstermeyiz ancak bunlar yapılırken, huzurun bozulmasına, yakmaya, yıkmaya da müsaade etmeyiz. Güvenlik demokrasi dengesini en iyi şekilde kurarken şımarıklığa da izin vermeyiz. Türkiye Cumhuriyeti üç-beş sokak serserisine boyun eğecek bir devlet değil.
HAİNLER SUYU DA ESİRGİYOR: Bunlar hain. Hizmet götürüyoruz, istemezük diyorlar. Kürt vatandaşlarımdan kitabı, okulu esirgedikleri gibi suyu da enerjiyi de esirgiyorlar. Karanlıkta kal diyorlar. Bir de özgürlüğü esirgiyorlar. Utanmadan sıkılmadan bir de biz özgürlükten yanayız diyoruz.
GÖTÜRECEKLERİ LİMAN YOK: Yakacak, yıkacaksın, polisime kurşun sıkacaksın ondan sonra özgürlükten bahsedeceksin. Böyle barbarlar üzerine kurulmuş bir hareketin benim Kürt kardeşlerimi götüreceği bir liman yoktur. Kürt kardeşlerimizi de bunların elinden biz kurtaracağız.
HUSUMET BESLEMEYİN: Bunların yaptıklarına bakıp Kürt kardeşlerimize asla husumet beslemeyin. Masum ile suçluyu birbirinden ayıracağız. Terör örgütü kardeşlerin arasına nifak sokmaya çalışıyor. Fitne sokmaya çalışıyor bu oyuna da tuzağa düşmeyeceğiz. İnadına kardeşlik diyeceğiz.
MAŞALARA MÜSADE ETMEYİZ: Allah aşkına şu şımarıklığa bakar mısınız? Neymiş Türkiye Kobani'ye yardım etsinmiş. Tezkereye 'hayır' diyeceksin, zalim Esed'e destek vereceksin, Hama, Humus, Halep, İdlib'i yanarken görmezden geleceksin, 250 bin Suriye'deki kardeşimiz o zalim Esed'in bombalarıyla ölürken susacaksın, sonra 'Türkiye Kobani'ye yardım etsin' diyeceksin. Böyle bir şımarıklık, böyle bir bakar körlük olabilir mi? Kobani bahanesiyle maşalık yapanlara müsaade etmeyiz.
YÜRÜMEK İSTEYENLE YÜRÜRÜZ: Bizimle Anayasa ve yasalar çerçevesinde yol yürümek isteyenlerle bu yolu yürürüz. İstemeyen, terörün talimatıyla hareket edenlere de uğurlar olsun deriz.

'KÜRT ÇOCUKLARI CAHİL KALSIN DİYE OKUL, MÜZE YAKIYORLAR'
YAPILAN BARBARLIK: Kürt kardeşlerime, sakallı inançlı Kürt kardeşlerimize, alınteri ile kazanç sağlamak isteyen esnafa, okullara, müzelere, kitaplara saldırıyorlar. Diyarbakır'da bir kütüphaneye saldırıyor 20 kitabı çalıyor yakıyorlar. Bunu daha önce barbarlar yaptı. Bağdat'ın, Tahran'ın, Endülüs'ün, Konya'nın Saraybosna'nın kitaplarını yaktılar. Şu anda okul, müze, kütüphane, kitap yakarak bunlar da nasıl bir barbar olduklarını tüm dünyaya gösteriyorlar. Anneler, babalar, çocuklarınızı sokaklardan çekin.
BİLİNÇLİ YAPIYORLAR: Bunu çok bilinçli yapıyorlar. Kürtler okumasın, cahil kalsın diye yapıyorlar. Kürt çocukları okula gitmesin, kitapla tanışmasın, kitap okumasın, cahil kalsın diye bunu yapıyorlar. Çünkü Kürt çocukları okursa bunların tuzağına düşmeyecek, bunların istismarına gelmeyecek. 'Yazıklar olsun' diyorum, 'Bu barbar terör örgütüne yazıklar olsun' diyorum. 'Bu barbar terör örgütünün gölgesinde siyaset yapanlara da yazıklar olsun' diyorum.

DİYARBAKIR'DA 34 OKULDA 8 MİLYON LİRALIK ZARAR
İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın iki gün önce açıkladığı resmi rakamlara göre, Kobani için 35 ilde düzenlenen gösterilerde 25 kaymakamlık binası, 67'si emniyet, 29'u siyasi parti, 212'si okul olmak üzere bin 113 bina hasar gördü. Diyarbakır ile Mardin'de, 70 okuldan 15'i kullanılamaz hale geldi. Diyarbakır'da izinsiz gösterilerde zarar gören 34 okul ve Ziya Gökalp Müzesi'ndeki zarar 8 milyon lirayı buldu. AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Barbarın Kürt kardeşimi götüreceği bir liman yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN