Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İbrahim Okur bu işlerden sıyrılmaya çalışıyor"

Yargıda Birlik Platformu üyesi ve Sincan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Şahin Tanrıöver, HSYK seçimlerini 35. sırada tamamlayarak büyük hezimet yaşayan İbrahim Okur'u hedef aldı.

Giriş Tarihi: 13.10.2014 16:39 Güncelleme Tarihi: 23.11.2015 11:52
İbrahim Okur bu işlerden sıyrılmaya çalışıyor
Paralel yargı ve YARSAV'ın hezimeti ile sonuçlanan 12 Ekim HSYK seçimlerinin yankısı sürüyor. Sabah.com.tr'ye bir açıklama yapan Yargıda Birlik Platformu üyesi ve Sincan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Şahin Tanrıöver, seçimleri 35 sırada tamamlayan HSYK üyesi İbrahim Okur'u hedef aldı.

İşte o açıklamadan bazı başlıklar:

OKUR'UN YARGIDA BİR AĞIRLIĞI OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI!

Hükümet desteği olmayınca HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur'un yargı üzerinde hiçbir ağırlığının olmadığı artık ortaya çıkmıştır. HSYK seçim sürecinde hükümeti "İktidar YBP adaylarını destekliyor" şeklinde eleştirdiğini görüyorum. Başka çevreler 4 yıl önce "Hükümet HSYK seçimlerinde İbrahim Okur'u destekliyor" şeklinde eleştirmişti.

HÜKÜMET DESTEĞİ OLMAYINCA 35. SIRAYA DÜŞTÜ

Hükümet desteği olmayınca, sadece cemaat desteği ile bin oy bile alamadı birinci sıralardan 35. sıraya düştü. Paralel yapı, halkın bütün sevgisini yitirince, MGK kararları ile açık bir tehdit olduğu kabul edilince kendisini bu yapıdan sıyırmaya çalışıyor.

Yargı itibarının yüzde 70'lerden yüzde 20'lere düştüğü son 4 yılın bütün kararlarında imzası olduğu halde ve son 20 yılın yargıda kara kutusu olduğu halde kendisinin cemaat mensubu olmadığını söyleyerek bu işten sıyrılmaya çalışıyor.

DUBAİ TATİLİ YAPAN SAVCILARDAN ARTIK HESAP SORULACAK

Artık tatilini Dubai'de geçiren, bunun parasını da işadamlarına ödetenlerden mutlaka hesap sorulmalıdır. Ayrıca bir milletin seçtiği başbakanı dinleyip başka parti liderlerine servis edenler, bu dinleme olayı nedeniyle yakalandıklarında haram yemedik diyenler, ama aslında daha büyük günah işleyenlerin ağa babalarından, onlara bu talimatı verenlerden hesap sorulması lazım.

MİT TIRLARINI DURDURAN, BAŞBAKANI DİNLEYENLERDEN HESAP SORULMALI!

Son 4 yılda yapılan ünvanlı atamalarda (Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, Başsavcılık, Başsavcı vekilliği, Komisyon Başkanlığı) gibi genellikle kendi cemaatinden ve özellikle kendi taleplerine evet diyebilecek kişileri atayan, o makam için en son düşünülebilecek adayları seçen, farklı her türlü yapıya kapılarını kapatan kişilerden hesap sorulması lazım.

Kendi ülkesinin, devletinin istihbarat teşkilatına ait tırları aratanlardan ve bu kişilerle ilgili olarak soruşturma yapmayan kişilerden hesap sorulması lazım. 2014 HSYK seçimleri inşallah ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İbrahim Okur bu işlerden sıyrılmaya çalışıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN