hayatını kaybetti

Vakit gazetesinin eski yazarı hayatını kaybetti.

Giriş Tarihi: 14.10.2014 13:47 Güncelleme Tarihi: 14.10.2014 17:54
Hüseyin Üzmez hayatını kaybetti
Bursa'da 6 yıl önce küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 16 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan yazar Hüseyin Üzmez, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Mudanya'da 2008 yılı Nisan ayında 14 yaşındaki B.Ç.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla mahkum edildiği 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası Yargıtay tarafından onanan 83 yaşındaki , aynı davada beraat etti ancak Yargıtay'ın, "Ceza verilmesi gerekir" diyerek kararı bozması üzerine "hürriyeti tahdit" suçundan da 3 yıl 1 ay 15 gün daha hapis cezasına çarptırıldı. Yazar Üzmez, tutuklu bulunduğu Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde rahatsızlıkları sebebiyle revir koğuşunda kalmaya başladı. Prostat rahatsızlığı bulunan Üzmez, psikolojik şikayetleri sebebiyle daha rahat bir tedavi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi edilmek üzere İstanbul Metris Cezaevi'ne sevk edildi. Cezaevi savcılığı, ilerleyen yaşı ve mevcut sağlık problemleri sebebiyle Üzmez'in resen tahliyesine karar verdi. Geçen Ramazan Bayramı'nı Ankara'da yaşayan oğlunun yanında geçiren Üzmez, rahatsızlığının artması sebebiyle yaşlı bakımevinden Ankara Eryaman Mahallesi'ndeki özel bir hastaneye kaldırıldı. İki haftadır burada tedavi gören Üzmez, bu sabah saatlerinde kalbine yenik düştü.

Yazar Hüseyin Üzmez'in avukatı Emir Ali Kav, müvekkilinin ölümünün şüpheli olmadığını ifade ederek, 'Müvekkilimin zaten kalp rahatsızlığı vardı. Oğlu cenaze işlemleri ile ilgileniyor. Bugün defin işlemleri yetiştirilmeye çalışılacak' dedi.

HÜSEYİN ÜZMEZ'İN CENAZESİ HASTANEDEN ALINDI

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Hüseyin Üzmez'in cenazesi yakınları tarafından teslim alındı.

Üzmez'in ölümü ile ilgili bir açıklama yapan Özel Eryaman Hastanesi Başhekimi Osman Sedat Ünal, Üzmez'in 5 Ekim'de hastaneye yattığını, kalp ve akciğer yetmezliği sonucu yoğun bakıma alındığını ifade etti. Üzmez'in solunum yetmezliğinin de bulunduğunu kaydeden Ünal, tüm tedavileri uyguladıklarını vurgulayarak, 07.30 sıralarında hastanın kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade etti. Üzmez'in cenazesi yakınları tarafından teslim alındıBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Üzmez hayatını kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN