Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel örgütte Kırmızı Kitap paniği

Giriş Tarihi: 31.10.2014 11:06 Güncelleme Tarihi: 31.10.2014 19:41
Paralel örgütte Kırmızı Kitap paniği

Paralel yapı ile mücadelenin Milli Güvenlik Kurulu’nda “Kırmızı Kitap”a girmesi paralel örgütün medyasında paniğe neden oldu. Sosyal medyada, gazetelerde ve haber sitelerinde Milli Güvenlik Kurulu kararlarını itibarsızlaştırmaya çalışan Paralel medya, algı yönetimi ile Gülen taraftarlarındaki çözülmenin önüne geçmeye çalıştı.

Dün yapılan MGK Toplantısı 10 Saat 20 dakika sürerek Cumhuriyet tarihinin en uzun Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı olarak kayıtlara geçti.
Toplantının ana gündem maddesi "paralel yapı ile mücadele" oldu. Toplantı sonrası Paralel yapı ile mücadele konusunun "Kırmızı Kitap" olarak bilinen siyaset belgesine gireceğini açıklandı. Terörle ve çeşitli yıkıcı unsurların mücadelesinde kullanılan "Kırmızı Kitap" ifadesi paralel medyada paniğe sebep oldu. Paralel medya yazarları ve haber siteleri gün boyunca Milli Güvenlik Kurulu üyeleri ve kararlarını itibarsızlaştırmaya çalıştı.

"KIRMIZI KİTAP" SOSYAL MEDYADA GÜNÜN KONUSU OLDU

Paralel yapı medyası ve yazarları MGK kararlarının açıklanmasının ardından toplumda algı yönetmek için Kırmızı Kitap'ın Anayasa'da yeri olmadığını dile getirerek hukuki olarak hiçbir hükmü olmadığını iddia etti. Paralel yapı ile mücadelenin artık bir devlet politikası olarak Milli Güvenlik Kurulu kararıyla kayıt altına alınması sosyal medyada da günün konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başkanlık ettiği Milli Güvenlik Kurulu'nu itibarsızlaştırmak, taraftarlarının moralini yüksek tutmak ve çözülmeyi yavaşlatmak için yoğun çaba sarfeden paralel medya "Kırmızı Kitap"ın şokunu yaşıyor.

28 ŞUBAT ZULMÜNE SESSİZ KALMIŞLARDI

28 Şubat döneminde MGK, bir hukuksuzluk yaparak sadece dinini yaşamak isteyen insanların fişlenebilmesinin önünü açan kararı "irtica ile mücadele" bahanesiyle Kırmızı Kitap'a almıştı. Din ve vicdan hürriyetine aykırı bu darbe girişimine paralel yapının medyası ve yazarları hiçbir tepki göstermemiş "Beceremediniz, artık gidin" manşetleri ve köşe yazılarıyla adeta destek olmuşlardı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel örgütte Kırmızı Kitap paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN