Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Darbeyi siz mi önlediniz'

Bugün yeniden görülmeye başlanacak nda eski Genelkurmay Başkanı Özkök ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı Yalman'a "Darbeyi siz mi önlediniz" diye sorulacak

Giriş Tarihi: 3.11.2014
'Darbeyi siz mi önlediniz'
Yeniden yargılaması yapılacak nda eski Genelkurmay Başkanı ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman tanık olarak dinlenecek. Özkök ve Yalman'a "Darbeyi siz mi önlediniz" diye sorulacak. Eski özel yetkili İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıkları darbe teşebbüsü suçundan mahkûm etmiş, ancak Özkök ve Yalman tanık olarak dinlenmediği için bu sanıkların yeniden yargılanmasına karar verilmişti. Eski özel yetkili 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada darbe teşebbüsü suçundan 365 sanık yargılanmış 325 sanık 2012'de 6 ile 20 yıl arasında hapis cezalarına çarptırılmış, son olarak 88 sanığın cezası bozulmuştu. Anayasa Mahkemesi'nin 18 Haziran'da verdiği "hak ihlali" kararı sonrası 237 sanık hakkında yeniden yargılama kararının verildiği davada, sanıkların 230'u tahliye edilmişti. Yeniden yargılamada ilk duruşma ise bugün başlayacak. Duruşmada Özkök ile Yalman'ın tanık olarak dinlenmesi bekleniyor.

SEYRİ DEĞİŞECEK

Darbe planlarının hazırlandığı tarihte görevde olan eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın vereceği ifadelerle davanın seyrinin de değişmesi bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Darbeyi siz mi önlediniz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN