Paralel polis Narin Korkmaz'ın evine böyle delil bıraktı

A Haber ekranlarında Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programında Casusluk davasında kumpasın kanıtı olduğu belirtilen Narin Korkmaz’ın ev baskını görüntüleri yayınlandı. İlk kez ekrana gelen görüntülerde baskında görevli polisin ev sakinleri bir aradayken üst kata çıkıp oraya delil bıraktığı iddia edilen görüntüler gözler önüne serildi.

Giriş Tarihi: 4.11.2014 12:21 Güncelleme Tarihi: 4.11.2014 13:23
Paralel polis Narin Korkmaz'ın evine böyle delil bıraktı

Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, Avukat Fidel Okan, Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Muhabiri Nazif Karaman ve Avukat Kezban Hatemi'nin katıldığı katıldığı programda İstanbul ve İzmir'de yürütülen casusluk davalarındaki saknadallar ele alındıktan sonra geçtiğimiz hafta Sabah Gazetesi tarafından manşetten kamuoyuna duyurulan İzmir casusluk davası şüphelisi Narin Korkmaz'ın evindeki arama görüntüleri ilk kez ekrana getirildi.

İŞTE İLK DEFA YAYINLANAN O GÖRÜNTÜLER - VİDEO

Pamukkale Üniversitesi'nde okuyan Narin Korkmaz'ın görme özürlü babasının evinde yapılan aramaya ait görüntülerde, polis kapıyı çalıyor evin Narin'e ait olup olmadığını soruyor. Babası Narin'in uzun süredir evde yaşamadığını Denizli'de öğrenci olduğunu belirtiyor. Dubleks dairede aile alt katta toplanıp neler olduğunu anlamaya çalışırken uzun boylu zayıf bir polis üst kata çıkıyor. Diğer polisler ailenin yukarı kata çıkmaması gerektiğini söylüyor.

Bu üst kata çıkma hadisesi videonun 57. Saniyesinde açıkça görülüyor. Yaklaşık 2,5 dakika üst katta tek başına kalan polis daha sonra usulca aşağıya inip hiçbir şey olmamış gibi davranıyor. Söz konusu polisin yukarı çıkarken yeleğinin şişkin gözükmesi dikkat çekiyor. Polisin üst katta neler yaptığı bilinmiyor. Bir süre sonra üst katta yapılan aramada buzdolabının üstünde suç içerikli deliller bulunuyor. Savunma avukatları bu suç delillerini söz konusu polisin koyduğunu iddia ediyor. Avukatlar, polisin üst kata çıkarken yeleğinin şişkin olmasını da suç delilini yeleğin altına saklamasına bağlıyorlar.

İşte programda bu görüntüler üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Avukat Fidel Okan ve Kezban Hatemi olayın skandal olduğunu açıkladı. Hukuki olarak polisin tek başına üst kata çıkmasının hukuksuz olduğunu belirten iki hukukçu, kumpasın açıkça ortada olduğunu kaydetti. Sabah muhabiri Nazif Karaman ise söz konusu polisin Ağrı'ya sürüldüğünü aramadan sorumlu amirin ise meslekten ihraç edildiğini kaydetti. Programda söz konusu polisin tedirgin hareketleri üzerinde duruldu.

Narin Korkmaz'ın babasının evinde yapılan bu aramaya ait görüntülerin dosyada mevcut olmasına rağmen 2 yıl boyunca izlenmemesi ise ayrıca şaşırtıcı bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel polis Narin Korkmaz'ın evine böyle delil bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN