Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Latif Erdoğan: Yargının elinde fazlasıyla delil var

Gülen'in eski imamı Latif Erdoğan Ekrem Dumanlı'nın kendisi hakkındaki sözlerine ve "Savcı ve yargıçların cemaatçi olduklarını ispat etsinler" şeklindeki sözlerine sert açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 13.11.2014 16:23 Güncelleme Tarihi: 13.11.2014 16:25
Latif Erdoğan: Yargının elinde fazlasıyla delil var
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nda bir dönem başkanlık yapan ve Paralel devlet yapılanmasını deşifre eden gazetemiz yazarı Latif Erdoğan, bir gazeteye verdiği röportajda kendisini hedef alan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'ya tepki göstererek, "Milli hafıza beni bilirkişi olarak dinliyor ve dediklerimi hafızasına kaydediyor. Gülen bence umumi vicdanda zaten mahkûm olmuştur. Bundan sonraki sürecin de devamlı aleyhinde işleyeceğine kuşku yoktur" dedi.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, paralel devlet yapılanmasını deşifre eden kişileri hedef almaya devam ediyor.

Dumanlı, Fethullah Gülen suç örgütü soruşturmasında tanık olarak ifade veren Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski başkanı ve yazarımız Latif Erdoğan'ı hedef aldı. Bir gazeteye açıklamada bulunan Ekrem Dumanlı, Latif Erdoğan hakkında, "İtiraf yetmez, kanıt gerekir. İtiraf etse ne olur, etmese ne olur. İçi kin ve nefretle dolmuş. Onun söylediği söz hukuki bir değer taşır mı?" iddiasında bulundu.

MİLLİ HAFIZA BENİ BİLİRKİŞİ OLARAK DİNLİYOR

Gazetemize konuşan Latif Erdoğan, Ekrem Dumanlı'yı eleştirerek, "Milli hafıza beni bilirkişi olarak dinliyor ve dediklerimi hafızasına kaydediyor" dedi.

Yargının kendisini itirafçı değil, tanık sıfatıyla dinlediğini söyleyen Erdoğan, "Yargının elinde olması gerekenden çok daha fazla somut delil zaten var, ayrıca benim delil sunmama gerek yok. Eğer dediklerimin hukuki bir karşılığı yoksa niçin savcılığa koşuyor ve beni şikayet ediyorlar? Şikayetleri üzerine ise savcılık da takipsizlik veriyor. Diğer taraftan Gülen'in şu son 30 senede avukatlarına elden ödenen paralar bir gün deşifre olursa, söz konusu meblağ Gülen'i utandırmaya yetecektir. Gülen bence umumi vicdanda zaten mahkûm olmuştur. Bundan sonraki sürecin de devamlı aleyhinde işleyeceğine kuşku yoktur" diye konuştu.

"ARTIK HİÇBİR DEĞER ÖLÇÜLERİ YOK"


Cemaatin genelinin değil de, Paralel yapıyla ilişkili olanların kendi öz değerlerinden koptuğunu ifade eden Latif Erdoğan, "Artık hiçbir değer ölçüleri yok. Ne zaman ne yapacakları da hiç belli olmaz. O açıdan da onların yaptıklarının kararını tarihe havale etmekten başka yapacak bir şey görünmüyor" ifadelerini kullandı.

Tanık olarak, Ekrem Dumanlı hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle kendisini savcılığa şikayet ettiğini belirten Latif Erdoğan, "Tanıklık sıfatıyla konuştuğum şeylerde iftira attığımı, yalan söylediğimi iddia etti, fakat savcılık takipsizlik verdi. Dumanlı'nın dediklerinin doğru olmadığı ispat edilmiş oldu" dedi.

Paralel Yapı'nın ihanetleri tek tek deşifre olurken paniklemesini de değerlendiren Erdoğan, "Bu arkadaşların paniğe geçmesine gerek yok. Eğer cemaat bireyi olduklarını yüzlerce defa deklare ettiklerini kendileri reddediyorsa zaten bizim yapacağımız bir şey yok. Biz onları cemaatin fertleri olarak kabul ettik 30-40 senedir ama, şimdi onu inkâr etmeye kalkıyorlar" şeklinde konuştu.

GÜLEN'İN GENEL KARAKTERİ, GÜCE TESLİM OLMAK!


Latif Erdoğan'a, 28 Şubat sürecinde Fetullah Gülen'in Çevik Bir'e mektup yazarak okulları teslim etmek istediğini ancak, dershanelerin kapanması üzerinden AK Parti hükümetine karşı Paralel Yapı'nın açtığı savaşı hatırlattık.

Erdoğan, "O dönemdeki teslimiyet, güce karşı teslimiyetti. Zaten o, Gülen'in genel karakteridir, güce karşı teslim olur. Fakat burada kendisini daha çok güçlü kabul ettiği için bir atraksiyon yaptı o da geri tepti" dedi.

KAYNAK: Yeniakit

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Latif Erdoğan: Yargının elinde fazlasıyla delil var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN