Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan CHP'ye: Siz sazen bölünmüşsünüz

Giriş Tarihi: 23.11.2014 10:53 Güncelleme Tarihi: 23.11.2014 12:31
Davutoğlu'ndan CHP'ye: Siz sazen bölünmüşsünüz

Başbakan Irak temaslarının ardından bugün Erzincan Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi'nde konuştu.

Irak temaslarının ardından Ağrı Patnos'a geçen Başbakan , bugün de Erzincan Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi'nde konuştu.

Erzincan'da konuşan Başbakan Davutoğlu, CHP'nin 'MİT partimizi bölmeye çalışıyor' iddialarına da cevap verdi. İddialara sert çıkan Davutoğlu, 'MİT'in başka işi gücü yok mu? Siz zaten bölünmüşsünüz' dedi. Konuşması esnasında korumaları tarafından kendisine getirilen notu okuyan Başbakan Davutoğlu annesi vefat eden Kılıçdaroğlu'na taziyelerini de iletti.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından önemli notlar;

KILIÇDAROĞLU GENEL BAŞKANLIK YAPAMIYOR BUNU ÖRTMEK İÇİN MİT'E YÜKLENİYOR

Dersim ile ilgili Kılıçdaroğlu bişey söyledi Genel Başkan yardımcısı başka birşey söyledi bir diğer Genel Başkan yardımcısı da başka birşey söylüyor. Bu neye benziyor herkes eline bir top almış oynuyor Kılıçdaroğlu da kendini teknik direktör sanıyor. Birileri Kılıçdaroğlu'nun kulağına fısıldamıştır. 3-4 Gündür diyor ki MİT CHP'yi bölmek için faaliyet gösteriyor. Ya MİT'in başka işi gücü yok mu Allah aşkına yahu siz zaten bölünmüşsünüz. MİT Saygın bir devlet kurumudur ve siyasi tartışmaların içerisine çekmeyin iki gündür benim açıklamalarıma rağmen hala devam ediyor. Kendi yapamadığın işin bedelini başkalarına kesmeye çalışma. Yine geçen gün söyledim. Oynayamayan gelin yerim dar yerim kısa dermiş. Kılıçdaroğlu bırakın liderliği Genel Başkanlık bile yapamıyor koordinatörlük yapamıyor bu başarısızlığın bedelini de çıkarmak için örtmek için MİT'e yüklenmeye çalışıyor. MİT son olarak Musul'daki başkonsolosluktaki vatandaşların nasıl kurtarıldığına şahittir ve takdir almıştır. Ben de buradan her bir ferdine takdirlerimi sunuyorum.

Kılıçdaroğlu'nun kulağına bunu fısıldayanlar 7 Şubat 2012'de MİT'e yapılmak istenen komployu yapanlarla aynı kişiler. İnsani bir görev olarak Kılıçdaroğlu bizim siyasi bakımdan farklı partilerin genel başkanlarıyız. Kılıçdaroğlu'nun sayın Kayınvalidesi vefat etmiş bu not şimdi önüme geldi. Taziyelerimi sunuyorum. İnşallah bizzat arayarak da taziyelerimi sunarım. Allah kendilerine rahmet eylesin.

MUSALLA TAŞINA KADAR BERABERİZ


Her şehrimizin davamızda ayrı bir yeri var. Erzincanımız biraz önce söylediğim manevi önderleriyle Anadolu'daki irfanımızın önemli şehirlerimizden biridir. Ticaret yollarının kesiştiği çalışkan insanların diyarıdır Erzincan. Yiğit insanların diyarıdır burası. Eğer şehre ve ülkeye bir işgal olmuşsa ayağa kalkan direnen ve istiklalini Kazım Karabekir ile kazanan bir şehirdir Erzincan. Deprem olduğunda büyük acılar içinde hiç bir fark gözetmeden her bir Erzincanlı ile omuz omuza verip deprem karşısında direnç gösterenlerin şehridir Erzincan. AK Parti kurulduğu andan itibaren her zaman arkamızda durmuş destek vermiş bir şehirdir. Binali Yıldırım kardeşim olmak üzere emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Rabbimin rahmetine kavuşanlara rahmet diliyorum. Yaşayanlara bu yol uzun bir yoldur. Nasıl 12 yıl boyunca birlikte olduysak musalla taşına kadar beraber olacağız diyorum. Hani birilerinin hani düşseler diye kumpaslar kurduğu Gezi, 17-25 Aralık'ta bize sahip çıkan Erzincanlılara teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığında en güçlü desteği veren Erzincanlılara Cumhurbaşkanımız adına teşekkür ediyorum. Biz de her zaman Erzincan'ın emrinde olduk. 5 Milyar tutarında yatırımlar yapıldı.

HABERİN VİDEOSU


Erzincan bütün imkanları seferber ederek bir bilim merkezi olma yolunda. Erzincan Üniversitesi en hızlı gelişen üniversitelerimizden biri ve 20 bine yakın öğrenciyi bünyesinde bulunduruyor. 2 Bin konutla Erzincan'ı inşallah yeniden inşaa ediyoruz. Erzincan bir bütün. Biraz önce bekledğiniz müjdeyi veriyorum. Erzincan'a 200 yatak kapasiteli bir hastaneyi hemen başlatıyoruz. Erzincan can insanların şehridir, kensiyle barışık olanların şehridir. Bunu da yeni hamlelerle pekiştireceğiz.

Biz kongre yaptık adını vefa koyduk. CHP ise ihtilafların tartışmaların ürünü oldu. Sayın Kılıçdaroğlu'nun son dönemde neler dedi ve neler yaptı? Ne oldu, Kılıçdaroğlu'na aday gösterilenlerin 3/1'i oy vermedi. İhtilaflar yaşandı her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Bir kısmı ulusalcı dedi bir kısmı yenilikçi dediler. Genel Merkez'e mescit açacağız dediler biz de sevindik hemen partide fırtına koptu mescit taraftarları ve karşıtları diye ikiye bölündüler.

DERSİM TARTIŞMASI

Biraz sonra Tunceli'ye de geçeceğim. Sayın Bahçeli bir kez zikretmiştim. Bizim felsefemizde Şeyh Edebali insanı yaşat ki devlet yaşasın der. Devletin yaşaması için bütün insanların mutlu devlete bağlı ve devletine mutmain olması lazım. Dersim olaylarında CHP'nin özür dilemekten kaçındığı dersim olaylarında öylesine acı hatıralar yaşanmıştır ki trajediler oluşmuştur. Devlet hukukla idare ediliyor. İdama mahkum olan yaşlı bir zat ve oğlu dönüp tek bir ricada bulunmuşsa ve bari oğlumun acısını bana göstermeyin dediğinde oradaki yetkililer devletin yetkilileri o yaşlı zata işkence olsun diye önce oğlunu idam ediyorlarsa bu devletin bekasına katkıda bulunmaz sarsar. Eğer biz Türkiye Cumhuriyeti devletini ebediyen kaim kılacaksak öncelikle devlet ve milleti buluşturmak zorundayız. Devlet zulüm yapmışsa o zulme karşı çıkmak devleti savunmaktır.

KAMU DÜZENİNİ KORUMAYA KARARLIYIZ

Biz her zaman baskıya dayatmaya vesayete karşı çıktık karşı çıkmaya devam edeceğiz. Milleti devletle buluşturma yeni bir aidiyet bağı kurmaya kararlıyız. Buradan bütün vatandaşlarıma tekrar sesleniyorum. Gün barış, muhabbet, çözüm ve gelecekle ilgili olarak birlikte yürüme günüdür. Gün ayrışma günü değildir. Aksine bugün birliğimizi beraberliğimizi tahkim etme günüdür. HDP çözüm süreci konusunda attığımız bütün adımları bir tarafa iterek 6-7 Ekim'de Kobani'yi bahane ederek bir çok şehrimizde vandallığa zemin oluşturacak çağrılarda bulundu. Siyaseti bir tek biz yaparız bir tek bizim sözümüz geçer diyerek evlere iş yerlerine binalara saldırılarda bulunuyorlar. Hemen ardından kamu düzeni ile çözüm süreci birbirine alternatif değildir kamu düzenini korumakta kararlıyız dedi. Bundan sonra her yerde bütün vatandaşlarımızın derdini çözüme kavuşturmak üzere yolumuza devam edeceğiz.

Davutoğlu, AK Parti'nin son oy oranını açıkladı

AK Parti ile diğer parti arasındaki fark şu. Cuma güne Erbil'de idik, dün Patnos'ta idik Erzincan'a geldik arada İstanbul'a uğradım. Bu 4 günlük program bizim dünya görüşümüzü de yansıtıyor. Bağdat'ta herkesle kucaklaştık. Erbil'de her birinizin bulunmasını isterdim. Kıldığım Cuma namazında hoca Arapça, Kürtçe ve Türkçe hutbe okudu. İşte bunu istiyoruz. Herkesin kardeş olduğu bir dünya istiyoruz. Oradan İstanbul'a geçtik. Dün de Patnos'taydık şimdi Erzincan'dayız birazdan Tunceli'ye geçeceğiz. Acaba hangi genelbaşkan bunları yapabilir? Bazıları için kongre yapmak mümkündür ama Tunceli'ye geçmek mümkün değildir. AK Parti bayrağı Türkiye'nin her yerinde dalgalanır ve dalgalanacak.

Türkiye'nin geleceği ile artık AK Parti kadrolarının vizyonu tam bir bütünlük arz etmektedir. Türkiye'nin her yerinde bu milletin temsil gücünü taşıyan tek parti AK Parti'dir. Bütün bu kongrelerimizi şölene dönüştürdüğümüz için her birinize teşekkür ediyorum. Bize bu coşkuyu yaşattığınız için. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor hepinizi Allah'a emanet ediyorum.

Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan CHP'ye: Siz sazen bölünmüşsünüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN