Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Karakaya: AYM hükümete kazık atmak istiyor

Giriş Tarihi: 1.12.2014 14:46 Güncelleme Tarihi: 1.12.2014 15:23
Hasan Karakaya: AYM hükümete kazık atmak istiyor

A Haber'de yayınlanan Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programına katılan Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, 2015 seçimi öncesinde alevlenen baraj tartışmalarıyla ilgili "AYM hükümete kazık atmak istiyor. " değerlendirmesinde bulundu

A Haber'de yayınlanan Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programında, Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin'in Türkiye ziyareti, çözüm süreci, "baraj" tartışmaları ve Yalova'daki ağaç katliamı tartışıldı. Programın konuğu Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya'ydı.

Programda Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin'in Türkiye ziyaretini değerlendiren Karakaya, "Putin dünya ülkeleri tarafından yalnızlığa itilmiş durumda.Bu kuşatmayı yarabilmek için Rusya'nın Türkiye'ye ihtiyacı var. Bu nedenle Türkiye'nin taleplerine sıcak bakacaktır. Doğalgaza indirim gelebilir" dedi.

RUSYA GEREKİRSE ESAD'I GÖZDEN ÇIKARACAKTIR


Putin'in ziyaretinde Kırım ve Suriye'nin de gündeme geleceğini belirten Karakaya, "Kırım konusunda yumuşama olabilir. Suriye ile ilgili de Rusya Türkiye'nin tezine daha yakın duracaktır gerekirse Esad'ı gözden çıkaracaktır" yorumunda bulundu.


HÜKÜMETİN KARŞISINA YARGI DİKTASI GİBİ ÇIKIYOR


Medya Dünyası'nda 2015 Haziran'ında yapılacak seçimler öncesinde alevlenen baraj tartışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü, "AYM şaşırtıcı kararlar almaya devam ediyor. Hükümetin karşısına yargı diktası gibi çıkıyor. AYM hükümete kazık atmak istiyor. " diye konuştu.

PARALEL'DE OYUN BİTMEZ


Programda tartışılan konulardan bir diğeri, Yeni Şafak Gazetesi'nin manşetinde yer alan, 1 milyon 200 bin kişinin paralel polisler tarafından dinlendiğine ilişkin haberdi. Karakaya, "Paralel'de oyun bitmez, sonuna kadar mücadele edilmeli. Hükümet rehavete kapılmamalı" ifadelerini kullandı.

Yalova'daki ağaç katliamıyla ilgili de soruları yanıtlayan Karakaya, "Tam anlamıyla çifte standart ve iki yüzlülük..Yalova'da yaşanan yüzsüzlüğü Kılıçdaroğlu'na sormak lazım" dedi.

AVUKAT TORAMAN TARTIŞMA YARATAN KARARI DEĞERLENDİRDİ

KAYNAK: A Haber

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Karakaya: AYM hükümete kazık atmak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN