Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayrünnisa Gül, yeniden öğrenci oldu

Başörtüsü yasağı nedeniyle öğrenimini yarıda bırakmak zorunda kalan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül, üniversiteye yeniden kayıt yaptırdı.

Giriş Tarihi: 3.12.2014 11:38
Hayrünnisa Gül, yeniden öğrenci oldu
Boğaziçi Üniversitesi'nin Harvard Üniversitesi ile birlikte geçen sene başlattığı ileri yaştakiler için üniversite düzeyinde eğitim amaçlayan "İkinci Bahar" programının bu sene önemli bir öğrencisi var.

Başörtüsü nedeniyle üniversite kazandığı halde üniversite okuyamayan ve AİHM'e götürdüğü hukuk mücadelesinden eşi Başbakanlık'tan ayrıldıktan sonra vazgeçen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, "Güzel Sanatların Gelişimi" ve "Psikoloji" modüllerine kayıt oldu. Gül, Hürriyet'e "İnsan dünyaya sürekli öğrenmek ve kendini geliştirmek için gelir. Öğrenmenin yaşı yoktur" açıklamasını yaptı.

HARVARD SERTİFİKASI ALACAK


Edinilen bilgiye göre , 18 Kasım'da başlayan ve haftada iki gün olarak planlanan ders programı için, kendisine yönelik herhangi bir ayrıcalık istemedi, aksine derslere katılımının sağlanmasını talep etti. Üniversiteye korumasıyla giden Gül, 20 kişilik sınıfa yalnız giriyor. Hayrünnisa Gül, Harvard Üniversitesi'nin katkılarıyla, öğrenmenin yaşı olmadığını kanıtlamayı hedefleyen bu programı tamamlarsa hem Boğaziçi hem de küçük oğlu Mehmet Emre Gül'ün mezun olduğu Harvard Üniversitesi'nden sertifika alacak.

Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayrünnisa Gül, yeniden öğrenci oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN