Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bedelli kuyumcuların da yüzünü güldürdü

yasasının çıkmasıyla, bedelliden yararlanacak olan kişiler kuyumculara akın etti.

Giriş Tarihi: 5.12.2014 11:04 Güncelleme Tarihi: 5.12.2014 12:24
Bedelli kuyumcuların da yüzünü güldürdü
Bedelli askerliğin şartlarının açıklanmasından sonra yaşı tutan birçok kişi ev ve arabalarını satışa çıkarırken, bazıları yıllarca yaptıkları birikimlerini yastık altından çıkararak kuyumcuların yolunu tuttu.

Kuyumcu Mustafa Zağlı, bedelli askerliğin gündeme geldiğini belirterek "Sayın Başbakan'ın açıklamasıyla beraber bugün hafif bir toparlanma var" dedi.

için yaşa takılanlar dikkat!- Tıklayın

Bedelli askerlik başvuru süresi ne zamana kadar?- Tıklayın

Bedelli askerlikte sürpriz değişiklik!- Tıklayın

Bedelli askerlik 'Torba'ya giriyor- Tıklayın

BEDELLİDEN ESNAF OLARAK KARLI ÇIKACAĞIZ

18 bin TL'lik bedelin makul olduğunu söyleyen Zağlı, "Gitmeyecek olan kardeşlerimiz belki iş güç sahipleridir. 10 ay 12 ay belki bunlar için büyük bir risk oluşturur. Bu ülkenin ekonomisine katkıda bulunabilmek için ülkeye fayda sağlayabilmek için belki böyle bir yolu tercih edebilirler. Halkımız yastık altındaki yavaş yavaş mücevherlerini, altınlarını, bileziklerini getirip bedelli askerlik için böyle bir ön çalışma yapıyorlar. Hem bizi memnun ediyorlar hem kendileri memnun oluyorlar. Bizde esnaf olarak bu durumdan inşallah karlı çıkacağız diye bekliyoruz" diye konuştu.

Zağlı son olarak altının düşük olmasının insanların hiç istifini bozmadığını belirterek 'bilakis tam tersine 'altınlarımı bozdurayım önemli değil' diyor, 'benim yapacak çok işlerim var. 12 ay benim yapacak işlerimi en az 10 sene geriye götürür'' diyor. Bu yüzden altının düşük olması yüksek olması vatandaş için fark etmiyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bedelli kuyumcuların da yüzünü güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN