Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dink cinayettindeki 3. ismi açıkladı

, daha önce “cinayetteki üçüncü şahsı açıklayacağım” dediği gizemli ismin kimliğini soruşturma savcısına verdi.

Giriş Tarihi: 5.12.2014 19:35 Güncelleme Tarihi: 5.12.2014 19:40
Ogün Samast Dink cinayettindeki 3. ismi açıkladı
Yeni Şafak'ın elde ettiği bilgiye göre etkili bir makamda olduğu öğrenilen ve bu güne kadar soruşturmada hiç ismi geçmeyen 3. Şahsa yönelik inceleme başlatıldı. Bu şahsın cinayetin her aşamasında yoğun dahli olduğu belirtiliyor.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni suikastında bazı kamu görevlilerinin ihmali bulunduğu iddialarına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında "tanık" sıfatıyla ifadesi alınan tetkçi , açıklayacağım dediği "cinayetteki 3. şahsı" savcıya deşifre etti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Bürosu'nda görevli savcı Yusuf Hakkı Doğan'a bugün 3 saat ifade veren Samast, daha önce "kim olduğunu açıklayacağım" dediği ve cinayetin her aşamasında yoğun etkisi bulunan üçüncü şahsın kimliğini savcıya verdi. Adli kaynaklar, Samast'ın ifadelerinin araştırılmasının ardından soruşturmanın yeni bir boyut kazanabileceğini bildiriyor. Söz konusu 3. Şahsın isminin bu güne kadar Dink suikastında hiç yer almadığı da öğrenildi.

Samast'a, paralel yapıya yönelik yapılan yasa dışı telekulak operasyonunda tutuklanan eski İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ile eski EGM İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek de soruldu. Samast, 8 sayfalık dilekçesinde Yılmazer ve Akyürek'i cinayet öncesinde erhan Tuncel vasıtasıyla tanıdığını öne sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ogün Samast Dink cinayettindeki 3. ismi açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN