Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘VİP Kulak’a jet soruşturma

Giriş Tarihi: 5.12.2014 22:30 Güncelleme Tarihi: 6.12.2014 00:36
‘VİP Kulak’a jet soruşturma

SABAH, paralel devlet yapılanmasının, Türkiye'yi sarsacak patlayıcı kumpasını açıklamıştı. Bu haberden sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı harekete geçti.

BOMBALAR İSTANBUL'A YERLEŞTİRİLDİ

Paralel Yapı'nın planladığı ve Kandil'den devşirdiği bir itirafçıyı da kullandığı kumpas, 2012'de, KCK operasyonlarının tüm hızıyla sürdüğü dönemde gerçekleştirilmiş ve o yılın mart ve nisan aylarında İstanbul'da, Zeytinburnu ve Esenler'de bulunan tahrip gücü yüksek A-4 patlayıcılar, "paralel tezgâh" amacıyla, bir süre önce paralel telekulak soruşturması kapsamında tutuklanıp Silivri Cezaevi'ne gönderilen bir rütbeli polis tarafından İstanbul'a getirilip yerleştirilmişti.

Mülkiye Müfettişleri'nin emniyette yaptığı incelemeler sonucunda 2008-2009 yıllarında aralarında iş adamı, gazeteci, milletvekili ve Genelkurmay Başkanları'nın da bulunduğu 160 kişiyi kod isimlerle ve IMEI numaraları üzerinden usulsuz olarak dinledikleri tespit edilmişti.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

İşte SABAH'ın ortaya çıkardığı bu patlayıcı kumpası sonrasında soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı, kod isimlerle ve usulsüz yapıldığı iddia edilen dinlemelere ilişkin mahkeme kararlarını ve diğer belgeleri inceleyecek.

PARALEL YAPI BOMBALARI, ELİYLE GÖMDÜ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘VİP Kulak’a jet soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN