Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Türkiye olası operasyona hazır olmalı"

Giriş Tarihi: 8.12.2014 16:27
Türkiye olası operasyona hazır olmalı
A Haber'de yayınlanan 'Diplomasi' programında Türkiye-Rusya arasında imzalanan 100 milyar dolarlık doğalgaz boru hattı projesi tüm yönleriyle tartışıldı. Orhan Sali'nin sunduğu, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, gazeteciler Cem Küçük ve Murat Gener'in tartıştığı programa Küçük'ün Türkiye'ye yönelik olası operasyon uyarısı damgasını vurdu. ABD'nin Rusya'yı zora sokacak her şeyi yapabileceğini vurgulayan Küçük, "Akım projesi Türkiye'yi merkez yapıyor. ABD Rusya'da bomba patlatabilir. Türkiye de operasyona hazır olmalı" diye konuştu.

KÜÇÜK: TÜRKİYE'NİN OPERASYONA HAZIR OLMASI GEREK

'Ne zaman Amerika ile Rusya arasında bir problem çıksa Çeçenistan da bir sıkıntı çıkar. Çeçenistan'da sıkıntı çıktıktan sonra Moskova metrolarında bir şeyler olur. Bu hep böyledir, değişmez. Amerika mesela Rusya'nın içinde bomba patlatabilir. Amerika buralara el altından her türlü silah yardımını verebilir. Biz de eğer böyle bir anlaşma içine girersek, bizim de operasyonlara hazır olmamız lazım çünkü bizi de boş bırakmazlar. Rusya ile böyle bir akım projesini imzalamak sizi merkez yapıyor.'

ŞİMŞİRGİL: OSMANLI KEŞKE BORÇ ALSAYDI 10 SARAY DAHA YAPSAYDI


Programda Osmanlı saray kültürüne vurgu yapan Prof. Dr. Şimşirgil, "Saray devletin gücünü gösterir. Keşke Osmanlı Devleti borç alsaydı da 10 saray daha yaptırsaydı. Bu saraylar hepimizin gururlanacağı eserler" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye olası operasyona hazır olmalı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN