Alev Alatlı'dan Şirin Payzın'a 'Gezi' şoku

Alev Alatlı, Şirin Payzın ile 360 programına konuk oldu. Programda Alatlı, Erdoğan'ı neden övdüğünü detaylıca anlatırken ikili arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

Giriş Tarihi: 13.12.2014 07:45 Güncelleme Tarihi: 13.12.2014 11:53
Alev Alatlı'dan Şirin Payzın'a 'Gezi' şoku
Alev Alatlı, CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin bu yıl düzenlenen töreninde aldığı ödül ve yaptığı konuşmayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Alatlı, konuşmasında Erdoğan'ı övdüğünü söyledi ve bunun gerekçelerini anlattı. İşte Alatlı'nın o sözleri;

"Sayın Erdoğan'ı gerçekten övdüm ve çok büyük takdirle karşıladığım taraflar var. Fakat orada bir uyarı var ve bu uyarıda görmezden gelindi. İşin garip tarafı ise o kadar öfkelendikleri Erdoğan anladı bunu biliyor musunuz? Bu konuşmayı en iyi onlar anladı.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER!


Nasıl oluyor da bu kod birliği bu kadar hızlı kayboluyor. Bu beni Türkiye için çok düşündürüyor. Çok iyi görmüyorum bunun sonunu.

YÜZDE 52 OY ALIYOR DİYE..

Sayın Erdoğan gibi bir lideri, yüzde 52 oy alıyor diye gözünü oymaya kalkmak, aşağılık bir iş! Bu yapılıyor. Belli ki orada bir kod birliği var ve o kod birliğinden Sayın Cumhurbaşkan'ı bu işi götürüyor. Şimdi gözünü oymak nesi! Sırf biz hazzetmiyoruz diye. Burada biz tırnak içerisinde söylüyorum.

HEMEN SAVCIYA DÖNDÜNÜZ

Şirin Payzın ile Alev Alatlı, zaman zaman karşı karşıya da geldi. Şirin Payzın, Rihanna ya da Lady Gaga konserine gidenler ile Mavi Marmara'daki yaşıtları arasında doğal olarak bazı sorunların yaşanabileceğini anlatan Alatlı'ya Gezi'yi örnek verdi, Rihanna'ya alkış tutanların Gezi Parkı'nda çöp topladıklarını söyledi. Programda Gezi'deki bu gençlerin şu an müebbetle, öbürlerinin de darbecilikle suçlandıklarını söylenmesi üzerine Alatlı, Payzın'a itiraz etti "hemen savcıya döndünüz "diyerek eleştirdi.

'Beni bir tek Erdoğan anladı'

Alev Alatlı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde yaptığı konuşmayı sadece Erdoğan'ın anladığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, "Bugün George Orwell olsa sizi ayakta alkışlardı. O yetmez Daniel Defoe de kalkar o da alkışlardı. Sizin sahici dostlarınız sanatçılar ve edebiyatçılar arasındandır" diyen Alev Alatlı, CNNTürk'te Şirin Payzın ile 360 programında "Erdoğan'ı gerçekten övdüğüm taraflar var ama konuşmada bir uyarı da var. Bu konuşmayı en çok Erdoğan anladı" diye konuştu.

Alev Alatlı, Türkiye'nin yaşadığı değişimin bir rönesans olduğunun görülmesi gerektiğini belirterek, "Türkiye rönesansı yaşıyor" ifadelerini kullandı.
Alev Alatlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik eleştirilere ise "Sayın Erdoğan gibi bir lideri yüzde 52 oy alıyor diye gözünü oymaya kalkmak aşağılık bir iş" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sonuna kadar destek verdiğini belirten Alatlı, "Erdoğan'ın Türkiye için en iyi şansımız olduğunu düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alev Alatlı'dan Şirin Payzın'a 'Gezi' şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN