Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Yılmaz'dan '' açıklaması

Giriş Tarihi: 13.12.2014 15:00 Güncelleme Tarihi: 13.12.2014 21:39
Bakan Yılmaz'dan 'Bedelli askerlik' açıklaması

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ile ilgili binlerce kişinin merak ettiği o soruyu cevapladı.

2011'de 30 bin TL ödeyerek yapıp şimdi 12 bin TL'lik farkın peşine düşenlere Bakan İsmet Yılmaz'dan cevap geldi. Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada "O zaman öyleydi şimdi böyle." dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerliğe ilişkin, "Bu bir zorunluluk değildir, bu bir tercihtir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın kimisi tercih edecektir, kimisi de tercih etmeyecektir. Tercih edene de teşekkür ediyoruz, etmeyene de teşekkür ediyoruz. İsteyen parasını verip askerlik yapmış sayılır, silahlı kuvvetlere mali yönden destek verir. İsteyen de bedenen silahlı kuvvetlere katılır, biz ona para öderiz" dedi.

BEDELLİ İÇİN ŞAŞIRTICI İLAN - TIKLAYIN

Yılmaz, bir gazetecinin, "Daha önce bedelli için 30 bin lira verildi?" sorusunu, "Zaman değişti. O zaman öyleydi şimdi böyle." şeklinde yanıtladı.

BEDELLİ ONAYLANDI

Iğdır'a gitmek üzere, Ak Parti Genel Sekreteri Haluk İpek ile Kars Havalimanı'na gelen Bakan Yılmaz'ı, Vali Günay Özdemir, İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş ve öteki ilgililer karşıladı.

İŞTE BANKALARIN BEDELLİ KAMPANYASI - TIKLAYIN

Bakan Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kamuoyunda "Bedelli Askerlik Yasası" olarak bilinen, 6582 sayılı "Askerlik Kanunu ile Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını söyledi.

"İKİ AYLIK SÜRE VAR 13 ŞUBAT'A KADAR"


Yasanın Resmi Gazete'de yayımlandığını belirten Yılmaz, "İki aylık bir süre var. 13 Şubat'a kadar 18 bin lirayı temin eden kardeşlerimiz için, pazartesi günü bütün askerlik şubelerine talimatı vereceğiz. Kendi bakanlığımızın internet sitesinden yayınlayacağız. Bankalarda açılmış hesap numaraları var, kanunda belirtilen" diye konuştu.

BEDELLİ ASKERLİK SAHTEKARLARINA DİKKAT - TIKLAYIN

"İSTEYEN PARASINI VERİR ASKERLİK YAPAR, İSTEYEN ASKER OLUR BİZ PARA ÖDERİZ"

Gerekli parayı yatıranlara, kendilerine askerlik şubeleri tarafından askerliklerini yapmış sayıldıklarına ilişkin belge verileceğini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti: "Bu bir zorunluluk değildir, bu bir tercihtir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın kimisi tercih edecektir, kimisi de tercih etmeyecektir. Tercih edene de teşekkür ediyoruz, etmeyene de teşekkür ediyoruz. İsteyen parasını verip askerlik yapmış sayılır, silahlı kuvvetlere mali yönden destek verir. İsteyen de bedenen silahlı kuvvetlere katılır, biz ona para öderiz. Dolayısıyla para almak isteyen hoş geldi, sefa geldi. Silahlı kuvvetlere para vererek güçlü kılmak istiyorum derse de onun için de teşekkür ederiz."

BEDELLİ ASKERLİK PARASI ONLARI UÇURACAK - TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Yılmaz'dan 'Bedelli askerlik' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN