Davutoğlu'ndan çözüm süreci açıklaması

Giriş Tarihi: 13.12.2014 13:10 Güncelleme Tarihi: 13.12.2014 13:43
Davutoğlu'ndan çözüm süreci açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Nevşehir’de gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Nevşehir İl Kongresi'nin ardından Valilik Binasını ziyaret etti. Başbakan Davutoğlu ziyareti sonrası basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu;

TEHDİT VE ŞANTAJ DİLİ KULLANMAK SÜRECE ZARAR VERİR

Bu tür süreçlerde çözüm süreci gibi hassasiyet gerektiren süreçlerde taraflar daha sessiz çalışmayı tercih ederler. Her gün bir açıklama yapmak veya açıklama beklemek sürece zarar verir. Bundan sonra da bizim planladığımız çerçeve ve takvimde çalışmalar sürer. İrade eğer neticeye ulaşma iradesi tüm taraflarda varsa diğer konular önem taşır. Bu kadar sık açıklama yapılması iyi niyetli bir çaba için gereksizdir. Bahsedilen açıklamanın bizim için kıymeti yoktur. Tarih vermek, şöyle olursa böyle olur demek tehdit veya şantaj dili kullanmak sürece zarar verir ve bizim de dikkate alacağımız bir üslup değildir.

15 GÜNDE BİR TOPLANIP KARARLAR ALIYORUZ

Haklı olarak gördüğünüz görüşmeleri takip edip bir sonraki görüşmeleri merak ediyor ve onu soruyorsunuz ama sizin bilmediğiniz de bir çok görüşme yapılıyor. Çözüm süreci mekanizması içinde ilgili kurul bizzat benim başkanlığımda neredeyse 15 günde bir toplanıyor, belli bir mantık içinde süreci yönetiyoruz. Her bir arkadaşın üstlendiği görevler var. Kim kimle ne zaman görüşecek bu sürecin içinde aldığımız kararlarla ilgilidir. Sık sık kamuoyuna açıklama yapmak da spekülasyonlara neden olabiliyor. Kamuya açık alanda görüşmeler var. Yalçın Bey de gerektiğinde gereken görüşme ve açıklamaları yapar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan çözüm süreci açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN