Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümetten ilk açıklama!

Sabah saatlerinde başlayan "" operasyonu hakkında hükümetten ilk açıklamalar geldi. Kurtulmuş: "Yapılan işlemlerin sonucunu göreceğiz."

Giriş Tarihi: 14.12.2014 10:45 Güncelleme Tarihi: 14.12.2014 13:28
Hükümetten ilk açıklama!

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul merkezli "" operasyonu kapsamındaki gözaltılara ilişkin, "Yapılan işlemlerin sonucunu göreceğiz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (Konsiad) üyeleri ve Trakyalı iş adamlarının Keşan ilçesinde düzenlenen toplantısında, gazetelerin operasyona ilişkin sorularını yanıtladı.Kurtulmuş, operasyonun teferruatını ve hangi gerekçelerle yapıldığını şu an bilmediğini söyledi. Herkesin duruma bakacağını ifade eden Kurtulmuş, "Yapılan işlemlerin sonucunu göreceğiz. Bir şey söylemeyi bu aşamada uygun görmüyorum" dedi.


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu belirterek, "Gerekli değerlendirmeleri süreç içerisinde zaten kamuoyu da yapar. Yanlış yapan yanlışının bedelini öder. Ama şu anda daha çok yeni haberler, bakalım" diye konuştu.


BEKLENEN BİR OLAY, SÜRPRİZ DEĞİL

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonuna ilişkin, "Bu, bir sürpriz değil. Beklenen bir olay sonuç itibarıyla" dedi.

İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonuna ilişkin soru üzerine Şentop, "Bu konuda bir soruşturma yürütüldüğünü hatta farklı farklı dinlemelerle ilgili ayrı, örgütle ilgili ayrı soruşturma yürütüldüğünü duyuyorduk" diye konuştu.

Şentop, şunları kaydetti:

"Soruşturmanın belli bir aşamasında kişilerin ifadelerini almak, belki yakalama, belki tutuklama gibi bunlar tabii savcının, hakimin bileceği işler. Olacağı ve olabileceği tahmin edilebiliyordu ama zamanlama konusunda bir şey tahmin edilebilmesi mümkün değildi. Bu, bir sürpriz değil. Beklenen bir olay sonuç itibarıyla."

BU OPERASYON BELLİ BİR KESİME YÖNELİK DEĞİL

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Denizli' de partisinin Pamukkale ilçe kongresinde yaptığı açıklamada, "Bu operasyon belli bir kesime yönelik değildir. Herkes hukuka saygılı olacak. Bu süreçte ucuz kahramanlar türeyebilir ben ondan endişe duyuyorum" dedi.

SUÇLU KİMSE CEZASINI ÇEKER, KEYİF OPERASYON YAPILMAZ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonuna ilişkin, "Suçlu kimse cezasını çeker. Dolayısıyla burada keyif için operasyon yapılmaz. Sebepleri var tabii. Suç işleyenler, adalete teslim edilir" dedi.Bir gazetecinin, basın özgürlüğüne ilişkin sorusuna ise Bakan Eroğlu, "Basın istediğini yazıyor zaten. Basın özgürlüğüne herhangi bir sözümüz yok. Ama bir suç örgütünün üyesi olursa birtakım suçlara karışırsa ama ister basın mensubu olsun, ister vatandaş, ister idareci olsun, kim olursa olsun tabii kendisini savcı ve hakim karşısında görür yani. Herkes kanun ve mevzuata göre hareket etmeli. Yani paralel yapının böyle bir darbe girişimi asla kabul edilemez. Dolayısıyla devlet de buna karşı her türlü tedbiri alır" ifadesini kullandı.

GÜLEN'İ İLK KEZ AÇIĞA DÜŞÜREN OPERASYON: TAŞHİYECİLER

EKREM DUMANLI HAKKINDA GÖZALTI KARARI

SAMANYOLU GRUBU BAŞKANI HİDAYET KARACA GÖZALTINDA

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümetten ilk açıklama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN